AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
Analisten rekenden in doorsnee op een stijging van de omzet en winst van zeker 50 procent. De cijfers van Nvidia gelden als barometer van de bredere AI-sector, omdat ze aangeven hoeveel geld techbedrijven als Microsoft, Meta, Amazon en Google steken in chips voor datacenters.
De omzet kwam in het derde kwartaal uit op 57 miljard dollar, waarvan het overgrote deel te danken was aan chips voor datacenters. Techbedrijven die voorop willen lopen bij de ontwikkeling van AI-modellen steken miljarden in de bouw daarvan. De nettowinst bedroeg bijna 32 miljard dollar. Ook met de omzetverwachting voor het vierde kwartaal overtrof Nvidia de verwachtingen van kenners.
Kunstmatige intelligentie
Nvidia-topman en -oprichter Jensen Huang zei dat de vraag naar extra rekenkracht voor kunstmatige intelligentie steeds harder groeit. Grafische processoren van het bedrijf voor clouddiensten zijn volgens Huang "uitverkocht".
De laatste tijd werden beleggers nerveuzer over de hooggespannen verwachtingen rond AI. Daarbij speelden zorgen over mogelijk te overtrokken bedrijfswaarderingen een rol. Ook waren er twijfels of de torenhoge investeringen in AI zich uiteindelijk wel zullen terugbetalen.
Beleggers lijken op het eerste gezicht positief te reageren op de kwartaalcijfers. Nvidia koerste in de nabeurshandel in New York ongeveer 4 procent hoger.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
34 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
7 uur geleden