AI-chipbedrijf Nvidia hoger op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag iets omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) raakte in de afgelopen twee handelsdagen ruim 11 procent aan beurswaarde kwijt door zorgen over de hoge waardering van het aandeel, dat dit jaar flink is gestegen.
Persbureau Bloomberg meldde woensdag op basis van bronnen dat Nvidia een dagvaarding heeft gekregen van het Amerikaanse ministerie van Justitie in een onderzoek naar mogelijke schending van de mededingingsregels. Nvidia verklaarde later echter geen dagvaarding te hebben ontvangen van het ministerie. Het aandeel won nu 1,7 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de forse koersverliezen aan het begin van de historisch slechte beursmaand september. De Dow-Jonesindex daalde kort na opening van de markt 0,3 procent tot 40.832 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5525 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,6 procent tot 17.186 punten.
Banenrapport
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo maakte loonstrookverwerker ADP bekend dat er in de Amerikaanse private sector in augustus 99.000 banen zijn bijgekomen. Dat was minder dan verwacht. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering zijn uitgekomen op 227.000, dat was ook minder dan voorzien.
Vrijdag verschijnt het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat rapport, waarin ook de banen in de publieke sector worden meegenomen, is waarschijnlijk van invloed op de mate waarin de Federal Reserve de rente later deze maand verlaagt.
Software
Tesla steeg 3,9 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht zijn software voor zelfrijdende auto's in het eerste kwartaal van volgend jaar in Europa en China te lanceren, in afwachting van goedkeuring door toezichthouders.
Hewlett Packard Enterprise zakte 6,6 procent, na een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse IT-bedrijf. C3.ai kelderde 12,2 procent. De specialist in toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) voor ondernemingen boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht.
Mixed-reality-smartbril
Qualcomm daalde 0,6 procent. Het chipbedrijf werkt met Samsung en Google aan een mixed-reality-smartbril.
De euro was 1,1104 dollar waard, tegen 1,1079 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 69,57 dollar. Brentolie klom ook 0,5 procent in prijs, tot 73,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd. Beleggers reageerden op een tegenvallend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een grote winnaar op Wall Street was Airbnb. Het verhuurplatform voor vakantiehuisjes verhoogde de omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.
8 uur geleden