AI-chipbedrijf Nvidia herstelt op Wall Street na koersval
NEW YORK (ANP) - De beurskoers van Nvidia wist zich dinsdag wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) kelderde in de laatste drie handelsdagen zo'n 13 procent en zag daarmee ongeveer 430 miljard dollar (ruim 400 miljard euro) aan marktwaarde verdampen. Vorige week was Nvidia nog kortstondig het waardevolste bedrijf ter wereld door de hoge verwachtingen rond de toekomst van AI.
Veel beleggers lijken die mijlpaal te hebben aangegrepen om wat winst te nemen in het aandeel, dat dit jaar al zo'n 140 procent in waarde is gestegen. Nvidia veerde nu 2,8 procent op, na een verlies van bijna 7 procent een dag eerder.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 39.354 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5455 punten. De Nasdaq klom 0,5 procent tot 17.587 punten. De techgraadmeter verloor maandag 1,1 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds april. Dat kwam vooral door de forse koersdaling van Nvidia.
Hoge boetes
Het aandeel Spirit AeroSystems verloor 5,3 procent tot 31,34 dollar. Volgens persbureau Bloomberg heeft vliegtuigbouwer Boeing een bod gedaan van 35 dollar per aandeel van de leverancier van vliegtuigonderdelen. Boeing (min 0,9 procent) zou de overname van zijn voormalige dochteronderneming voornamelijk willen betalen in aandelen, terwijl eerder nog werd gesproken over een bod in contanten.
Microsoft steeg 0,1 procent. Het techconcern heeft volgens de Europese Commissie de mededingingsregels geschonden door de chat- en video-app Teams te bundelen met het Office-pakket, dat gebruikers toegang geeft tot diensten als Word en Excel. Concurrenten als Slack die vergelijkbare diensten aanboden klaagden daarop dat Teams een oneerlijk voordeel had doordat het was gebundeld met andere Microsoft-diensten. Als Microsoft de bezwaren van Brussel niet kan wegnemen, dreigen hoge boetes.
FedEx
SolarEdge Technologies kelderde ruim 17 procent. Het zonne-energiebedrijf kondigde aan 300 miljoen dollar te willen ophalen met de uitgifte van obligaties, die kunnen worden omgezet in aandelen. Walt Disney steeg 0,9 procent. Het entertainmentconcern werd door zakenbank Goldman Sachs op de kooplijst gezet. Pakketbezorger FedEx, die na de slotbel in New York met cijfers komt, zakte 0,9 procent.
De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 81,36 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper, op 85,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
6 uur geleden