Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-chipbedrijf Nvidia herstelt op Wall Street na koersval

AI-chipbedrijf Nvidia herstelt op Wall Street na koersval

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van Nvidia wist zich dinsdag wat te herstellen op de aandelenbeurzen in New York. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) kelderde in de laatste drie handelsdagen zo'n 13 procent en zag daarmee ongeveer 430 miljard dollar (ruim 400 miljard euro) aan marktwaarde verdampen. Vorige week was Nvidia nog kortstondig het waardevolste bedrijf ter wereld door de hoge verwachtingen rond de toekomst van AI.

Veel beleggers lijken die mijlpaal te hebben aangegrepen om wat winst te nemen in het aandeel, dat dit jaar al zo'n 140 procent in waarde is gestegen. Nvidia veerde nu 2,8 procent op, na een verlies van bijna 7 procent een dag eerder.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 39.354 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 5455 punten. De Nasdaq klom 0,5 procent tot 17.587 punten. De techgraadmeter verloor maandag 1,1 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds april. Dat kwam vooral door de forse koersdaling van Nvidia.

Hoge boetes

Het aandeel Spirit AeroSystems verloor 5,3 procent tot 31,34 dollar. Volgens persbureau Bloomberg heeft vliegtuigbouwer Boeing een bod gedaan van 35 dollar per aandeel van de leverancier van vliegtuigonderdelen. Boeing (min 0,9 procent) zou de overname van zijn voormalige dochteronderneming voornamelijk willen betalen in aandelen, terwijl eerder nog werd gesproken over een bod in contanten.

Microsoft steeg 0,1 procent. Het techconcern heeft volgens de Europese Commissie de mededingingsregels geschonden door de chat- en video-app Teams te bundelen met het Office-pakket, dat gebruikers toegang geeft tot diensten als Word en Excel. Concurrenten als Slack die vergelijkbare diensten aanboden klaagden daarop dat Teams een oneerlijk voordeel had doordat het was gebundeld met andere Microsoft-diensten. Als Microsoft de bezwaren van Brussel niet kan wegnemen, dreigen hoge boetes.

FedEx

SolarEdge Technologies kelderde ruim 17 procent. Het zonne-energiebedrijf kondigde aan 300 miljoen dollar te willen ophalen met de uitgifte van obligaties, die kunnen worden omgezet in aandelen. Walt Disney steeg 0,9 procent. Het entertainmentconcern werd door zakenbank Goldman Sachs op de kooplijst gezet. Pakketbezorger FedEx, die na de slotbel in New York met cijfers komt, zakte 0,9 procent.

De euro was 1,0702 dollar waard, tegen 1,0724 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 81,36 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper, op 85,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitsland trekt 8 miljard uit voor extra klimaatmaatregelen

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.

44 minuten geleden
Tankpasaanbieder krijgt meer aanvragen vanwege duurdere brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.

1 uur geleden
Deskundige: gasvoorraden straks aanvullen tegen de 'hoofdprijs'

DEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.

1 uur geleden
Honda en Sony stoppen met ontwikkeling elektrische auto's

TOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.

2 uur geleden
Wall Street opent flink hoger na koersverliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.

2 uur geleden
Moederbedrijf webwinkel Temu verhoogt omzet, maar winst daalt

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.

3 uur geleden
Energieleveranciers willen snel maatregelen tegen hoge rekeningen

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.

3 uur geleden