AI-chipbedrijf Nvidia daalt verder op Wall Street na koersval
NEW YORK (ANP) - Nvidia ging woensdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ter wereld ging een dag eerder al 9,5 procent onderuit en zag zo'n 280 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Dat is het grootste waardeverlies in één dag voor een bedrijf op Wall Street ooit. Nvidia is zeer populair bij beleggers en was juist de grote aanjager van de koersrally in de chipsector dit jaar.
Nvidia daalde nu ruim 2 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van bronnen dat het Amerikaanse ministerie van Justitie de AI-chipmaker en enkele andere bedrijven dagvaardingen heeft gestuurd in het kader van een onderzoek naar mogelijke schending van de mededingingsregels. Zo zou Nvidia het voor klanten lastig maken om AI-chips van andere bedrijven te gebruiken. Ondanks de recente koersval is het aandeel Nvidia dit jaar nog altijd zo'n 120 procent in waarde gestegen.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de forse koersverliezen een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 41.043 punten. De brede S&P 500-index daalde juist 0,2 procent tot 5517 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,7 procent tot 17.008 punten.
Zwakke banengroei
Dinsdag eindigde de Nasdaq ruim 3 procent lager, door het zware koersverlies van Nvidia. Ook de Dow en de S&P 500 gingen flink omlaag. De koersdalingen volgden op een aanhoudende krimp van de Amerikaanse industrie in augustus. De vrees voor een recessie in de grootste economie ter wereld laaide daardoor weer op.
Begin augustus maakten beleggers zich ook al zorgen over de economie, na een zwakke banengroei in de VS, en doken de aandelenkoersen omlaag. Na die verkoopgolf volgde echter een stevig herstel en de Dow sloot augustus af op een nieuw recordniveau. September is daarentegen historisch gezien vaak een slechte beursmaand.
Beige Book
Beleggers kijken nog uit naar het zogeheten Beige Book, dat de Federal Reserve later op de dag publiceert en dat inzicht geeft in de stand van de Amerikaanse economie. Daarnaast wordt gewacht op het nieuwe banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Dat rapport zal waarschijnlijk van invloed zijn op de mate waarin de Fed de rente later deze maand gaat verlagen. Als de banengroei opnieuw tegenvalt, zou de centrale bank kunnen overwegen om de leenkosten steviger te verlagen om de economie te steunen.
De euro was 1,1055 dollar waard, tegen 1,1038 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 69,83 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 73,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden