Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AI-chef Meta: taalmodellen worden nooit zo slim als mensen

AI-chef Meta: taalmodellen worden nooit zo slim als mensen

SAN FRANCISCO (ANP) - Volgens het hoofd kunstmatige intelligentie (AI) van Meta, Yann LeCun, kunnen op taal gebaseerde AI-modellen nooit zo slim worden als mensen. Ook stelt LeCun, in een interview met zakenkrant The Financial Times, dat de huidige AI-methoden gebrekkig zijn.

LeCun denkt dat de grote taalmodellen die generatieve AI-producten zoals ChatGPT aandrijven nooit het vermogen zullen bereiken om te redeneren en plannen als mensen. Hij ziet liever dat Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zich concentreert op een radicaal alternatieve benadering om "superintelligentie" in machines te creëren, zegt hij in hetzelfde interview.

Volgens LeCun hebben taalmodellen "een zeer beperkt begrip van logica". Ook begrijpen ze de fysieke wereld niet en kunnen ze niet redeneren en plannen "op een hiërarchische wijze", aldus de Meta-chef in The Financial Times.

Meer uit Buitenland

Oekraïne stuurt delegatie naar Istanbul voor overleg met Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne stuurt maandag een delegatie naar Istanbul om met Rusland te onderhandelen over een bestand in de ruim drie jaar durende oorlog tussen beide landen. President Volodymyr Zelensky schrijft op X dat minister van Defensie Roestem Oemjerov de afvaardiging leidt.

1 minuut geleden
Jordaanse koning ontvangt deel door Israël geweigerde ministers

AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft een deel van de groep Arabische buitenlandministers die naar Ramallah zou afreizen uitgenodigd in de Jordaanse hoofdstad Amman. Dat meldt staatspersbureau Petra. De Israëlische regering weigerde de ministers zaterdag de toegang tot de stad op de Westelijke Jordaanoever omdat het om een "provocerende bijeenkomst" zou gaan.

53 minuten geleden
Oud-premier Israël wil hulp Arabische landen voor einde oorlog

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-premier Ehud Barak denkt dat de oorlog in de Gazastrook alleen beëindigd kan worden met hulp van Arabische landen. Barak zei bij Buitenhof dat landen als Jordanië, Egypte en de Verenigde Arabische Emiraten een rol zouden kunnen spelen bij het opzetten van een nieuwe Palestijnse Autoriteit, zonder deelname van Hamas. Saudi-Arabië zou financieel moeten helpen.

1 uur geleden
Tweede brug ingestort in Rusland, in grensregio Koersk

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Rusland is opnieuw een brug ingestort, terwijl er een goederentrein overheen reed. Dit keer gebeurde het in de regio Koersk bij Oekraïne, zo maakten de lokale autoriteiten zondagochtend bekend via Telegram. In de nacht van zaterdag op zondag stortte in de grensregio Brjansk een brug over een spoorlijn in na vermeende sabotage, met zeker zeven doden als gevolg.

3 uur geleden
Doden en gewonden na instorten brug Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - In de Russische regio Brjansk zijn zeker zeven doden en 69 gewonden gevallen toen een deel van een brug over een spoorlijn instortte na een explosie. Daardoor ontspoorde een voorbijrijdende passagierstrein. De gouverneur van de aan Oekraïne grenzende regio heeft tegen het Russische staatspersbureau Interfax gezegd dat het om een aanslag gaat.

3 uur geleden
Honderden aanhoudingen en twee doden in Frankrijk na CL-finale

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft na de overwinning van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League 559 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook kwamen twee mensen om het leven. 192 anderen raakten gewond tijdens de uit de hand gelopen feestelijkheden, melden Franse media.

3 uur geleden
NYT: Trump schrapt kandidatuur NASA-chef om steun aan Democraten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de nominatie van techondernemer Jared Isaacman als topman van ruimtevaartorganisatie NASA in. Dat bevestigde het Witte Huis zaterdag na berichten in de media.

5 uur geleden