AI-beelden op Facebook en Instagram krijgen speciaal label
MENLO PARK (ANP) - Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, gaat alle met kunstmatige intelligentie (AI) gemaakte beelden of audio speciale labels geven. Tegelijkertijd verwijdert het socialemediaconcern minder vaak gemanipuleerde beelden of geluidsfragmenten dan voorheen. In plaats daarvan moeten extra waarschuwingen bij dit soort posts voorkomen dat gebruikers worden misleid.
Het socialemediaconcern neemt die beslissingen na aanbevelingen van de raad die toezicht houdt op het moderatiebeleid op Facebook en Instagram. Die vond dat Meta zich bij het bestrijden van misleidende posts te veel blindstaarde op 'deepfakes', oftewel video's die met hulp van AI mensen dingen lieten doen die ze in werkelijkheid nooit hadden gedaan. Audiofragmenten of foto's waarmee geknoeid is, bleven daardoor ongemoeid.
Nu heeft Meta besloten om vanaf mei alle met AI gemaakte of bewerkte posts een speciaal label te geven. Daarvoor maakt het internetbedrijf gebruik van de watermerken die enkele grote aanbieders van AI-tools toevoegen aan de creaties van hun gebruikers. Er komt een aparte waarschuwing voor digitaal aangepaste plaatjes, video's of geluidsfragmenten waarbij het risico op misleiding extra groot is.
De toezichtsraad adviseerde ook om minder snel gemanipuleerde beelden van Facebook of Instagram te verwijderen. Daarmee zou Meta namelijk de vrijheid van meningsuiting kunnen beperken. Het socialemediabedrijf gaat daar in mee en laat AI-beelden vanaf juli staan zolang ze geen andere regels overtreden. Maar kunstmatige berichten die bijvoorbeeld intimiderend zijn of oproepen tot geweld blijven verboden.
Met belangrijke verkiezingen in de Verenigde Staten en de Europese Unie in aantocht zijn er veel zorgen over de verspreiding van nepnieuws via sociale media. Met hulp van geavanceerde AI-programma's is het veel gemakkelijker geworden om bijvoorbeeld nepvideo's realistisch te laten lijken. In de Europese Unie kunnen grote techbedrijven ook boetes krijgen als ze te weinig doen tegen de verspreiding van nepnieuws.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie vallen.
3 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
4 uur geleden