Ahoy opnieuw beklad, onrust onder demonstranten
ROTTERDAM (ANP) - Ahoy in Rotterdam is opnieuw beklad met rode verf door demonstranten. Ook probeerden betogers uit het demonstratievak te breken. De politie arresteerde zeker twee personen, ziet een verslaggever van het ANP. Inmiddels is iedereen weer terug in het demonstratievak.
Bij het evenementencomplex wordt al de hele dag gedemonstreerd tegen een wapenbeurs die daar donderdag is. Op dit moment staan er een kleine tweehonderd betogers. De politie meldde eerder dat er negen mensen zijn aangehouden, onder wie drie voor het bekladden van Ahoy aan het begin van de dag. Vijf moesten mee naar het bureau omdat ze niet op de door de gemeente aangewezen plek demonstreerden en een persoon werd aangehouden voor belediging van een agent.
De wapenbeurs duurt tot 17.00 uur, maar de eerste bezoekers druppelen al naar buiten. Mensen in uniform worden uitgejouwd door de betogers.
Onder de demonstranten zijn pro-Palestijnse actievoerders, klimaatactivisten en betogers van de coalitie Verzet Tegen Oorlog. Mogelijk hebben sommige deelnemers en bezoekers van wapenbeurs NEDS in Ahoy banden met Israël. De betogers beschuldigen dat land van het plegen van genocide in Gaza.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
15 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
16 uur geleden