Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahoy opnieuw beklad, onrust onder demonstranten

Ahoy opnieuw beklad, onrust onder demonstranten

ROTTERDAM (ANP) - Ahoy in Rotterdam is opnieuw beklad met rode verf door demonstranten. Ook probeerden betogers uit het demonstratievak te breken. De politie arresteerde zeker twee personen, ziet een verslaggever van het ANP. Inmiddels is iedereen weer terug in het demonstratievak.

Bij het evenementencomplex wordt al de hele dag gedemonstreerd tegen een wapenbeurs die daar donderdag is. Op dit moment staan er een kleine tweehonderd betogers. De politie meldde eerder dat er negen mensen zijn aangehouden, onder wie drie voor het bekladden van Ahoy aan het begin van de dag. Vijf moesten mee naar het bureau omdat ze niet op de door de gemeente aangewezen plek demonstreerden en een persoon werd aangehouden voor belediging van een agent.

De wapenbeurs duurt tot 17.00 uur, maar de eerste bezoekers druppelen al naar buiten. Mensen in uniform worden uitgejouwd door de betogers.

Onder de demonstranten zijn pro-Palestijnse actievoerders, klimaatactivisten en betogers van de coalitie Verzet Tegen Oorlog. Mogelijk hebben sommige deelnemers en bezoekers van wapenbeurs NEDS in Ahoy banden met Israël. De betogers beschuldigen dat land van het plegen van genocide in Gaza.

Meer uit Binnenland

Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

2 minuten geleden
NVZA: Verbod doorleveren apotheken bedreigt medicatievoorziening

UTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).

47 minuten geleden
Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

11 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

13 uur geleden
Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

15 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

15 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

15 uur geleden