Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold zakt op Damrak na winstalarm Walmart, Unilever stijgt

Ahold zakt op Damrak na winstalarm Walmart, Unilever stijgt

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize werd dinsdag 3 procent lager gezet op de Amsterdamse beurs na een waarschuwing van Walmart. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar doordat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten.

Unilever won daarentegen 2 procent na publicatie van de halfjaarcijfers. Het bedrijf achter merken als Knorr, Ola en Dove boekte meer omzet dankzij prijsverhogingen en schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op.

Beleggers waren minder tevreden met de resultaten van Randstad, dat 4,8 procent daalde. De uitzender profiteerde van de krapte op de arbeidsmarkt en boekte een recordomzet in het tweede kwartaal. Het bedrijf blijft echter wel voorzichtig vanwege de onzekere economische ontwikkelingen rond de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne.

Chipbedrijven

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 710,29 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 921,45 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent. Londen klom 0,5 procent.

De chipbedrijven ASMI en Besi wonnen tot 2,2 procent na de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, die een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet dankzij de aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders in de wereld. Shell klom 1,3 procent. Het olie- en gasconcern heeft een akkoord bereikt om de overige aandeelhouders van Shell Midstream Partners, een uitbater van pijpleidingen in de VS, uit te kopen voor bijna 2 miljard dollar. Philips toonde wat herstel en won 2,8 procent. Het zorgtechnologiebedrijf zakte maandag 7,7 procent na tegenvallende resultaten.

Basic-Fit

In de MidKap kelderde fitnessketen Basic-Fit 6,5 procent na een verkoopadvies door Berenberg. Bij de kleinere bedrijven verloor Fugro bijna 4 procent. De bodemonderzoeker zag de omzet en orderontvangst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Het bedrijf meldde verder 116 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen.

UBS zakte 5 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. De Nederlandse topman Ralph Hamers sprak van "één van de uitdagendste periodes in de afgelopen tien jaar" voor de Zwitserse bank. In Londen daalde easyJet 1 procent. De Britse prijsvechter leed afgelopen kwartaal fors verlies als gevolg van organisatorische problemen op luchthavens, waaronder Schiphol.

De euro was 1,0221 dollar waard, tegen 1,0214 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 98,14 dollar. Brentolie werd ook 1,5 procent duurder, op 106,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

1 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

3 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

5 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

5 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

6 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

7 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

8 uur geleden