Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold wint op Damrak, Duitse autobedrijven lager na winst Trump

Ahold wint op Damrak, Duitse autobedrijven lager na winst Trump

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een winnaar in een lager gesloten AEX-index op de beurs in Amsterdam, dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. In Frankfurt hadden de Duitse autobedrijven het juist moeilijk na de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen door zorgen bij beleggers over hoge importheffingen voor Europese auto's in de Verenigde Staten.

Ahold Delhaize steeg 3,6 procent en behoorde daarmee tot de koplopers in de AEX. Het concern, dat veel activiteiten heeft in de VS, boekte afgelopen kwartaal minder winst. Dat kwam vooral door eenmalige kosten voor de sluiting van slecht presterende Stop & Shop-winkels in de VS. Het moederbedrijf van Albert Heijn handhaafde wel de jaarverwachtingen en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan.

Ook andere AEX-bedrijven op het Damrak met een stevige aanwezigheid in de VS wonnen terrein. Zo steeg verzekeraar Aegon 4,8 procent en de informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX klommen tot 1 procent. Grootste daler in de hoofdindex was chiptoeleverancier ASMI met een min van 3 procent. ING volgde met een koersverlies van 2,8 procent.

Hogere importtarieven

De AEX eindigde 0,8 procent lager op 875,41 punten. De MidKap zakte 1,1 procent tot 855,61 punten. Op de aandelenmarkten van Parijs en Frankfurt waren minnen van 0,5 en 1,1 procent te zien. De FTSE in Londen ging licht omlaag.

Een terugkeer van Trump in het Witte Huis kan leiden tot aanzienlijke verschuivingen in het Amerikaanse buitenland-, energie- en klimaatbeleid. Trump wil ook hogere importtarieven heffen, die een wereldwijde handelsoorlog kunnen ontketenen en negatief kunnen uitpakken voor de Europese export.

Automarkt

Zo verloren Volkswagen, Porsche en Mercedes-Benz tot 6,4 procent in Frankfurt. BMW, dat ook met tegenvallende kwartaalcijfers kwam, werd 6,6 procent lager gezet op de Duitse beurs.

De dollar zat in de lift doordat de plannen van Trump de inflatie in de VS kunnen aanwakkeren en het tempo van de renteverlagingen van de Federal Reserve kunnen vertragen. De euro zakte daardoor tot 1,0730 dollar, van 1,0919 dollar een dag eerder.

Olie

Een vat Amerikaanse olie kostte iets minder op 71,91 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 75,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

44 minuten geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

54 minuten geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

1 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

1 uur geleden
Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.

1 uur geleden
ACM onderzoekt garanties en reparaties huishoudapparaten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.

2 uur geleden
Duits handelsoverschot met VS daalt door importheffingen Trump

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.

2 uur geleden