Ahold-topman wil duidelijkheid over mondkapjes
AMSTERDAM (ANP) - Topman Frans Muller van winkelconcern Ahold Delhaize wil dat er duidelijkheid van de overheid komt over het dragen van mondkapjes. In de winkels van het bedrijf, zoals Albert Heijn, Etos, en Gall & Gall, wordt aangeraden ze te dragen, maar daarop wordt niet gecontroleerd. "Het is niet onze taak om aan de deur te handhaven", zei Muller in televisieprogramma Buitenhof.
Nu is er nog een dringend advies tot het dragen van mondkapjes vanuit de overheid. Veel winkels volgen dat, maar weigeren klanten zonder gezichtsmasker niet. Enkele andere winkels stellen mondkapjes wel verplicht, zoals bijvoorbeeld De Bijenkorf. De onduidelijkheid die dat oplevert, kan volgens Muller alleen door de overheid worden weggenomen. "We hebben veel contact met de overheid en ook met het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), onder meer daarover."
Ahold merkt dat mensen gezonder willen eten tijdens de crisis en dat is voor het bedrijf ook heel belangrijk, volgens Muller. Toch ziet hij er niets in om de verkoop van ongezonde producten als sigaretten te staken zoals winkelketens als Lidl en Kruidvat wel hebben aangekondigd. "Dan moet er een gelijk speelveld zijn tussen supermarkten en benzinestations", meent Muller. Tegelijkertijd beweerde Muller dat Albert Heijn niet veel aan de verkoop van sigaretten verdient. "Het is een serviceartikel."
Meer uit Financieel
PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - CSG stond vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Tsjechische defensiebedrijf, dat sinds januari dit jaar een notering heeft op het Damrak, boekte in de eerste jaarhelft flink meer omzet en winst. CSG maakt onder meer pantservoertuigen en munitie, die NAVO-landen zoals Nederland bestellen bij het bedrijf en doneren aan Oekraïne voor de strijd tegen Rusland. Het aandeel werd bijna 6 procent hoger gezet en was daarmee opnieuw de sterkste stijger in de MidKap. Donderdag won CSG al 5,7 procent.
15 minuten geledenLEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-speculoos, ziet de vraag naar zijn koekjes toenemen en investeert tot 2030 minstens 500 miljoen euro in drie fabrieken. De omzet van het moederbedrijf van onder meer Snelle Jelle nam het afgelopen halfjaar toe, mede door een gestegen vraag naar de Biscoff-koekjes en de repen van TREK en nākd.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft in de eerste zes maanden ruim een kwart meer winst geboekt. Het financiële concern zag de personeelskosten dalen door een grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. Verder werden de resultaten positief beïnvloed door incidentele posten.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar reizen in het afgelopen kwartaal. Het verhuurplatform zag in Noord-Amerika de grootste groei in bijna drie jaar, mede door het wereldkampioenschap voetbal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook brillenketen Ace & Tate heeft last van een datalek bij een logistieke partner, meldt het bedrijf in een e-mail aan mogelijk getroffen klanten. Eerder deze week kregen Bol, de Bijenkorf, ING en Ajax ook al te maken met een beveiligingsincident bij een logistieke partner.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export en import zijn in juli opnieuw sterk gegroeid. De op een na grootste economie ter wereld blijft profiteren van de wereldwijde investeringsgolf in kunstmatige intelligentie (AI), die zorgt voor een grote vraag naar Chinese computers en andere technologieproducten.
3 uur geleden