Ahold en ABN AMRO stijgen op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs werden de resultaten van supermarktconcern Ahold Delhaize en bank ABN AMRO woensdag goed ontvangen. Ook industrieel toeleverancier Aalberts was favoriet bij beleggers na een positieve handelsupdate. Op de aandelenmarkten werd verder uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt. Ook reageerden beleggers op de sterker dan verwachte inflatiecijfers uit China.
Ahold Delhaize (plus 2 procent) zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen en schroefde de verwachtingen voor het gehele jaar op. Het supermarktconcern had in Europa wel enige last van de heropening van de horeca en andere winkels, maar bleef sterk presteren op de belangrijke Amerikaanse markt. Volgens topman Frans Muller tonen de cijfers aan dat het concern weerbaar is.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 819,36 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 1086,82 punten. Frankfurt bleef vlak. Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
ABN AMRO
Just Eat Takeaway (min 3,9 procent) was de grootste daler in de AEX, na overnamenieuws in de sector. De Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash neemt zijn Finse branchegenoot Wolt over voor zo'n 7 miljard euro. Het is de eerste overname van DoorDash in Europa. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, kwam onlangs onder vuur te liggen van de activistische aandeelhouder Cat Rock, die wil dat het bedrijf zich meer richt op de Europese markt en de onlangs overgenomen Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub weer verkoopt.
In de MidKap won ABN AMRO 3,7 procent. De bank profiteerde afgelopen kwartaal van de aantrekkende economie. Topman Robert Swaak sprak van "bemoedigende ontwikkelingen" in het derde kwartaal. KBC Securities verhoogde het advies voor het aandeel. Aalberts steeg 4 procent. Het bedrijf boekte dit jaar tot nu toe flink meer omzet en zag het orderboek fors toenemen.
Marks & Spencer
In Londen werd Marks & Spencer 16 procent meer waard. Het Britse winkelbedrijf presteerde in de afgelopen zes maanden sterker dan verwacht en verhoogde de verwachtingen voor het hele boekjaar. Adidas zakte 5 procent in Frankfurt na tegenvallende resultaten. Het Duitse sportmerk blijft last houden van de boycot in China vanwege de kritiek van het bedrijf op de mensenrechtenschendingen in de Chinese regio Xinjiang, en de coronamaatregelen in Azië.
De euro was 1,1567 dollar waard, tegen 1,1585 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 84,33 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 85,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
6 uur geleden