Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold en ABN AMRO stijgen op Damrak na resultaten

Ahold en ABN AMRO stijgen op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs werden de resultaten van supermarktconcern Ahold Delhaize en bank ABN AMRO woensdag goed ontvangen. Ook industrieel toeleverancier Aalberts was favoriet bij beleggers na een positieve handelsupdate. Op de aandelenmarkten werd verder uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt. Ook reageerden beleggers op de sterker dan verwachte inflatiecijfers uit China.

Ahold Delhaize (plus 2 procent) zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen en schroefde de verwachtingen voor het gehele jaar op. Het supermarktconcern had in Europa wel enige last van de heropening van de horeca en andere winkels, maar bleef sterk presteren op de belangrijke Amerikaanse markt. Volgens topman Frans Muller tonen de cijfers aan dat het concern weerbaar is.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 819,36 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 1086,82 punten. Frankfurt bleef vlak. Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

ABN AMRO

Just Eat Takeaway (min 3,9 procent) was de grootste daler in de AEX, na overnamenieuws in de sector. De Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash neemt zijn Finse branchegenoot Wolt over voor zo'n 7 miljard euro. Het is de eerste overname van DoorDash in Europa. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, kwam onlangs onder vuur te liggen van de activistische aandeelhouder Cat Rock, die wil dat het bedrijf zich meer richt op de Europese markt en de onlangs overgenomen Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub weer verkoopt.

In de MidKap won ABN AMRO 3,7 procent. De bank profiteerde afgelopen kwartaal van de aantrekkende economie. Topman Robert Swaak sprak van "bemoedigende ontwikkelingen" in het derde kwartaal. KBC Securities verhoogde het advies voor het aandeel. Aalberts steeg 4 procent. Het bedrijf boekte dit jaar tot nu toe flink meer omzet en zag het orderboek fors toenemen.

Marks & Spencer

In Londen werd Marks & Spencer 16 procent meer waard. Het Britse winkelbedrijf presteerde in de afgelopen zes maanden sterker dan verwacht en verhoogde de verwachtingen voor het hele boekjaar. Adidas zakte 5 procent in Frankfurt na tegenvallende resultaten. Het Duitse sportmerk blijft last houden van de boycot in China vanwege de kritiek van het bedrijf op de mensenrechtenschendingen in de Chinese regio Xinjiang, en de coronamaatregelen in Aziƫ.

De euro was 1,1567 dollar waard, tegen 1,1585 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 84,33 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 85,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

12 minuten geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

13 minuten geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

24 minuten geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

36 minuten geleden
Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

1 uur geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

1 uur geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

1 uur geleden