Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold en ABN AMRO stijgen op Damrak na resultaten

Ahold en ABN AMRO stijgen op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs werden de resultaten van supermarktconcern Ahold Delhaize en bank ABN AMRO woensdag goed ontvangen. Ook industrieel toeleverancier Aalberts was favoriet bij beleggers na een positieve handelsupdate. Op de aandelenmarkten werd verder uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt. Ook reageerden beleggers op de sterker dan verwachte inflatiecijfers uit China.

Ahold Delhaize (plus 2 procent) zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen en schroefde de verwachtingen voor het gehele jaar op. Het supermarktconcern had in Europa wel enige last van de heropening van de horeca en andere winkels, maar bleef sterk presteren op de belangrijke Amerikaanse markt. Volgens topman Frans Muller tonen de cijfers aan dat het concern weerbaar is.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 819,36 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 1086,82 punten. Frankfurt bleef vlak. Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

ABN AMRO

Just Eat Takeaway (min 3,9 procent) was de grootste daler in de AEX, na overnamenieuws in de sector. De Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash neemt zijn Finse branchegenoot Wolt over voor zo'n 7 miljard euro. Het is de eerste overname van DoorDash in Europa. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, kwam onlangs onder vuur te liggen van de activistische aandeelhouder Cat Rock, die wil dat het bedrijf zich meer richt op de Europese markt en de onlangs overgenomen Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub weer verkoopt.

In de MidKap won ABN AMRO 3,7 procent. De bank profiteerde afgelopen kwartaal van de aantrekkende economie. Topman Robert Swaak sprak van "bemoedigende ontwikkelingen" in het derde kwartaal. KBC Securities verhoogde het advies voor het aandeel. Aalberts steeg 4 procent. Het bedrijf boekte dit jaar tot nu toe flink meer omzet en zag het orderboek fors toenemen.

Marks & Spencer

In Londen werd Marks & Spencer 16 procent meer waard. Het Britse winkelbedrijf presteerde in de afgelopen zes maanden sterker dan verwacht en verhoogde de verwachtingen voor het hele boekjaar. Adidas zakte 5 procent in Frankfurt na tegenvallende resultaten. Het Duitse sportmerk blijft last houden van de boycot in China vanwege de kritiek van het bedrijf op de mensenrechtenschendingen in de Chinese regio Xinjiang, en de coronamaatregelen in Aziƫ.

De euro was 1,1567 dollar waard, tegen 1,1585 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 84,33 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 85,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

30 minuten geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

38 minuten geleden
Hoge Raad: dertien jaar lang uitzendkracht inhuren is te lang

DEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.

42 minuten geleden
Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

1 uur geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

1 uur geleden
Huurders en corporaties voor maximale huurstijging van 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.

1 uur geleden
AEX-index hard omlaag na terugkeer AI-zorgen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.

2 uur geleden