Ahold Delhaize vindt markt webshops nog te zwak voor beursgang bol
ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize vindt de tijd nog niet rijp om zijn webshop bol naar de beurs te brengen. In New York en Amsterdam bereikten aandelenbeurzen onlangs recordniveaus en bol heeft marktaandeel veroverd. Tegelijkertijd is de algehele markt voor de onlineverkoop van spullen nog altijd verzwakt door de hoge inflatie, zegt topman Frans Muller.
Ahold Delhaize kondigde in 2021 aan een deel van de aandelen in zijn webwinkel, die toen nog bol.com heette, het volgende jaar naar de beurs te brengen. Vervolgens verslechterde de markt voor webshops door het einde van coronalockdowns, sterke stijging van de inflatie en dalend consumentenvertrouwen, waarna het bedrijf de beursgang voor onbepaalde tijd uitstelde.
"De totale markt voor non-food en non-foodplatforms, ook in Europa, is op zich niet beter dan voorheen. En dat merkt ook bol. Weliswaar hebben we onder die omstandigheden marktaandeel gewonnen, maar we achten de tijd er nog niet rijp voor", zegt Muller over de beursplannen. Hij wijst erop dat gezinnen die minder te besteden hebben eerder besparen op de aankoop van spullen dan op voedingsmiddelen.
Ahold Delhaize, waar ook winkelketens als Albert Heijn, Delhaize en Gall &Gall onder vallen, is nog wel van plan om bol ooit naar de beurs te brengen."Het idee blijft onveranderd, dat hebben we altijd gezegd", zegt Muller. "Als de tijd rijp is, dan halen we het van de plank af. We hebben een hoop voorwerk al gedaan."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.
44 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.
2 uur geleden