Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold Delhaize straalt op Damrak, Philips hard onderuit

Ahold Delhaize straalt op Damrak, Philips hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was maandag bij de opening van de aandelenbeurzen de grote winnaar in de AEX. Het bedrijf kondigde voorafgaand aan zijn beleggersdag aan webwinkel bol.com deels naar de beurs te willen brengen. Verder ging het aandeel Philips hard onderuit. Beleggers reageerden op het bericht dat de Amerikaanse toezichthouder FDA een bezoek heeft gebracht aan een fabriek in de VS vanwege de terugroepactie van slaapapneumachines.

De FDA heeft een lijst met observaties naar aanleiding van het bezoek samengesteld. Philips zou onder meer zijn tekortgeschoten met risicoanalyses en procedures. Het bedrijf heeft in totaal 500 miljoen euro opzijgezet voor de kwestie, maar dat is los van eventuele rechtszaken. Het aandeel Philips verloor 8,5 procent.

Ahold Delhaize (plus 4 procent) was veruit de sterkste stijger in de AEX. Het concern wil een beperkt aantal aandelen bol.com naar de beurs in Amsterdam brengen. Ahold Delhaize bekeek het afgelopen jaar de strategische kansen voor bol.com en ziet in een beursgang onder meer toegang tot financiering om bol.com verder te laten groeien. Bol.com zal een belangrijke rol blijven spelen in de strategische samenwerking met andere merken van Ahold Delhaize in de Benelux, benadrukt de onderneming.

Shell en Heineken

Ook Shell (plus 1,5 procent) stond bij de winnaars, nadat het olie- en gasconcern aankondigde op papier volledig Brits te willen worden en ook zijn hoofdkantoor naar het Verenigd Koninkrijk te willen verhuizen. Volgens Shell moet de versimpeling van de structuur ervoor zorgen dat het bedrijf sneller en flexibeler kan opereren.

Heineken stond na een paar minuten handelen 0,9 procent hoger. De onderneming wil de volledige controle verwerven over zijn branchegenoten Distell en Namibia Breweries (NBL). Met de overnames, waarmee miljarden zijn gemoeid, wil Heineken de concurrentie met rivalen als Anheuser-Busch InBev en drankenfabrikant Diageo beter aan kunnen gaan. De deals zullen naar verwachting in de loop van 2022 worden afgerond.

De AEX-index noteerde 0,3 procent hoger op 822,55 punten. De MidKap stond een fractie lager op 1089,68 punten aangevoerd door Boskalis. De baggeraar en maritiem dienstverlener won 3,1 procent, nadat het een contract ter waarde van 450 miljoen euro binnensleepte. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stonden licht hoger.

De euro was 1,1449 dollar waard, tegen 1,1446 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 80,46 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 81,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

14 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

16 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

18 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

19 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

23 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

23 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden