Ahold Delhaize stijgt op Damrak na verhogen winstverwachting
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op het Damrak. Het supermarktconcern profiteerde afgelopen kwartaal van de duurdere dollar en zag de omzet en winst flink stijgen. Dankzij de sterke kwartaalresultaten schroefde het Nederlands-Belgische concern de winstverwachting voor het hele jaar op. Ook werd een nieuw aandeleninkoopprogramma aangekondigd van 1 miljard euro. Het aandeel werd 2,5 procent hoger gezet.
De resultaten van ABN AMRO (plus 1,8 procent) werden eveneens goed ontvangen. De bank heeft zijn winst in het afgelopen kwartaal meer dan verdubbeld, ondanks de hoge inflatie en afzwakkende economie in Nederland. Topman Robert Swaak geeft aan zorgen te hebben over de economische vooruitzichten, maar is er niettemin van overtuigd dat de bank goed in staat is om de situatie te doorstaan. De bank hoefde ook amper geld opzij te zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.
Beleggers houden daarnaast de uitkomst van de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten voor de Senaat en het Huis van Afgevaardigden in de gaten. De Democraten lijken de controle in het Huis van Afgevaardigden te verliezen aan de Republikeinen, voorspellen vooraanstaande Amerikaanse media. In de Senaat liggen de twee partijen te dicht bij elkaar om een zinnige prognose te maken.
Prosus
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 681,36 punten. Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de hoofdindex met een min van 2,9 procent. De MidKap klom 0,4 procent tot 925,47 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. Parijs won een fractie.
Aalberts won 1 procent. De industrieel toeleverancier boekte meer omzet in de eerste tien maanden van het jaar. Ook het orderboek liep verder vol. Het bedrijf kampt nog wel met verstoringen in de leveringsketens en houdt daarom hogere voorraden aan.
Alfen
InPost en Alfen kwamen eveneens met cijfers. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost (min 0,1 procent) zag de winst in het derde kwartaal stijgen, maar waarschuwde wel voor onzekerheid rond de belangrijke feestdagenperiode vanwege de verslechterde economische vooruitzichten.
Energiespecialist Alfen blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's en zag de omzet in het derde kwartaal ruimschoots verdubbelen. Topman Marco Roeleveld sprak van een wederom sterk kwartaal. Ook de toekomst ziet er volgens hem goed uit. Het aandeel steeg bijna 7 procent.
De euro was 1,0073 dollar waard, tegen 1,0089 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 88,76 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 95,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
18 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
19 uur geleden