Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold Delhaize onderaan AEX na voorspellingen analisten

Ahold Delhaize onderaan AEX na voorspellingen analisten

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond maandag onderaan de AEX-index. Het supermarktconcern achter onder meer Albert Heijn maakt volgende maand de cijfers over het afgelopen kwartaal bekend, maar analisten hebben in aanloop daarnaartoe zwakkere resultaten voorspeld. Op de Amsterdamse beurs daalde Ahold Delhaize 3,5 procent.

Zo zei een analist van de Britse bank Barclays dat er een reden is om "enigszins bezorgd" te zijn voordat de resultaten van Ahold Delhaize naar buiten komen. De marges van het concern zijn in de Verenigde Staten naar verwachting aanzienlijk lager dan in de eerste jaarhelft, aldus de analist.

Ondanks het koersverlies van Ahold Delhaize eindigde de AEX de handelsdag 0,7 procent hoger op 922,63 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 901,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.

ASML

ASML ging 2,8 procent omhoog en was een van de grootste stijgers bij de hoofdfondsen. De kwartaalresultaten van de chipmachinemaker staan later deze week op het programma. Branchegenoten Besi en ASMI klommen respectievelijk 3,3 en 2,4 procent.

Alfen pluste 4 procent en stond bovenaan de middelgrote fondsen op het Damrak. Analisten van zakenbank Kepler Cheuvreux hebben de fabrikant van onder meer laadpalen van de verkooplijst gehaald. Just Eat Takeaway klom 0,2 procent. De maaltijdbezorger komt woensdag met cijfers naar buiten.

Kongsberg Gruppen

In Oslo ging Kongsberg Gruppen 4 procent omhoog. Nederland wil vanaf 2028 stapsgewijs luchtverdedigingssystemen geleverd krijgen van het Noorse defensiebedrijf. Raketten en simulatiemiddelen zijn ook inbegrepen bij de aanschaf.

De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0950 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent minder op 73,66 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 77,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

10 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

12 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

14 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

15 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

16 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden