Ahold Delhaize onderaan AEX na voorspellingen analisten
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond maandag onderaan de AEX-index. Het supermarktconcern achter onder meer Albert Heijn maakt volgende maand de cijfers over het afgelopen kwartaal bekend, maar analisten hebben in aanloop daarnaartoe zwakkere resultaten voorspeld. Op de Amsterdamse beurs daalde Ahold Delhaize 3,5 procent.
Zo zei een analist van de Britse bank Barclays dat er een reden is om "enigszins bezorgd" te zijn voordat de resultaten van Ahold Delhaize naar buiten komen. De marges van het concern zijn in de Verenigde Staten naar verwachting aanzienlijk lager dan in de eerste jaarhelft, aldus de analist.
Ondanks het koersverlies van Ahold Delhaize eindigde de AEX de handelsdag 0,7 procent hoger op 922,63 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 901,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.
ASML
ASML ging 2,8 procent omhoog en was een van de grootste stijgers bij de hoofdfondsen. De kwartaalresultaten van de chipmachinemaker staan later deze week op het programma. Branchegenoten Besi en ASMI klommen respectievelijk 3,3 en 2,4 procent.
Alfen pluste 4 procent en stond bovenaan de middelgrote fondsen op het Damrak. Analisten van zakenbank Kepler Cheuvreux hebben de fabrikant van onder meer laadpalen van de verkooplijst gehaald. Just Eat Takeaway klom 0,2 procent. De maaltijdbezorger komt woensdag met cijfers naar buiten.
Kongsberg Gruppen
In Oslo ging Kongsberg Gruppen 4 procent omhoog. Nederland wil vanaf 2028 stapsgewijs luchtverdedigingssystemen geleverd krijgen van het Noorse defensiebedrijf. Raketten en simulatiemiddelen zijn ook inbegrepen bij de aanschaf.
De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0950 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent minder op 73,66 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 77,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.
23 minuten geledenZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.
34 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.
2 uur geleden