Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ahold Delhaize onderaan AEX na voorspellingen analisten

Ahold Delhaize onderaan AEX na voorspellingen analisten

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond maandag onderaan de AEX-index. Het supermarktconcern achter onder meer Albert Heijn maakt volgende maand de cijfers over het afgelopen kwartaal bekend, maar analisten hebben in aanloop daarnaartoe zwakkere resultaten voorspeld. Op de Amsterdamse beurs daalde Ahold Delhaize 3,5 procent.

Zo zei een analist van de Britse bank Barclays dat er een reden is om "enigszins bezorgd" te zijn voordat de resultaten van Ahold Delhaize naar buiten komen. De marges van het concern zijn in de Verenigde Staten naar verwachting aanzienlijk lager dan in de eerste jaarhelft, aldus de analist.

Ondanks het koersverlies van Ahold Delhaize eindigde de AEX de handelsdag 0,7 procent hoger op 922,63 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 901,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.

ASML

ASML ging 2,8 procent omhoog en was een van de grootste stijgers bij de hoofdfondsen. De kwartaalresultaten van de chipmachinemaker staan later deze week op het programma. Branchegenoten Besi en ASMI klommen respectievelijk 3,3 en 2,4 procent.

Alfen pluste 4 procent en stond bovenaan de middelgrote fondsen op het Damrak. Analisten van zakenbank Kepler Cheuvreux hebben de fabrikant van onder meer laadpalen van de verkooplijst gehaald. Just Eat Takeaway klom 0,2 procent. De maaltijdbezorger komt woensdag met cijfers naar buiten.

Kongsberg Gruppen

In Oslo ging Kongsberg Gruppen 4 procent omhoog. Nederland wil vanaf 2028 stapsgewijs luchtverdedigingssystemen geleverd krijgen van het Noorse defensiebedrijf. Raketten en simulatiemiddelen zijn ook inbegrepen bij de aanschaf.

De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0950 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent minder op 73,66 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 77,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurskoers SpaceX onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.

17 minuten geleden
Toenemende concurrentie in Brazilië remt groei Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.

1 uur geleden
Deal Disney en TikTok over gebruik Disneyfiguren in filmpjes

BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.

2 uur geleden
Hogere resultaten Walt Disney dankzij pretparken en streaming

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.

2 uur geleden
Warmterekening deel huishoudens gaat mogelijk fors omhoog

DEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.

2 uur geleden
ABN AMRO gaat samenwerken met Frans AI-bedrijf Mistral

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat een samenwerking aan met de Franse start-up in kunstmatige intelligentie Mistral. Dat "strategische partnerschap" is bedoeld om geavanceerde AI-oplossingen voor de bank te ontwikkelen en in te zetten.

2 uur geleden
Haven Rotterdam: laagwater Rijn leidt niet tot meer ander vervoer

ROTTERDAM (ANP) - Het vervoer van en naar de Rotterdamse haven via de Rijn ligt zo'n 10 procent lager dan normaal door de lage waterstanden. Maar dat leidt nog niet tot een toename in het vervoer via spoor of weg, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten.

3 uur geleden