Ahold Delhaize onderaan AEX na voorspellingen analisten
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond maandag onderaan de AEX-index. Het supermarktconcern achter onder meer Albert Heijn maakt volgende maand de cijfers over het afgelopen kwartaal bekend, maar analisten hebben in aanloop daarnaartoe zwakkere resultaten voorspeld. Op de Amsterdamse beurs daalde Ahold Delhaize 3,5 procent.
Zo zei een analist van de Britse bank Barclays dat er een reden is om "enigszins bezorgd" te zijn voordat de resultaten van Ahold Delhaize naar buiten komen. De marges van het concern zijn in de Verenigde Staten naar verwachting aanzienlijk lager dan in de eerste jaarhelft, aldus de analist.
Ondanks het koersverlies van Ahold Delhaize eindigde de AEX de handelsdag 0,7 procent hoger op 922,63 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 901,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.
ASML
ASML ging 2,8 procent omhoog en was een van de grootste stijgers bij de hoofdfondsen. De kwartaalresultaten van de chipmachinemaker staan later deze week op het programma. Branchegenoten Besi en ASMI klommen respectievelijk 3,3 en 2,4 procent.
Alfen pluste 4 procent en stond bovenaan de middelgrote fondsen op het Damrak. Analisten van zakenbank Kepler Cheuvreux hebben de fabrikant van onder meer laadpalen van de verkooplijst gehaald. Just Eat Takeaway klom 0,2 procent. De maaltijdbezorger komt woensdag met cijfers naar buiten.
Kongsberg Gruppen
In Oslo ging Kongsberg Gruppen 4 procent omhoog. Nederland wil vanaf 2028 stapsgewijs luchtverdedigingssystemen geleverd krijgen van het Noorse defensiebedrijf. Raketten en simulatiemiddelen zijn ook inbegrepen bij de aanschaf.
De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0950 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent minder op 73,66 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 77,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
4 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
20 uur geleden