Ahold Delhaize grootste daler in hogere AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index. Het supermarktconcern zag de omzet stijgen in het eerste kwartaal, mede dankzij overnames en hogere prijzen. Topman Frans Muller sprak van een sterke start van het jaar waarin consumenten relatief veel bleven uitgeven in de supermarkt. Ook is het concern wat positiever geworden over de winstontwikkeling voor het hele jaar.
Ahold Delhaize zakte desondanks ruim 2 procent. Volgens kenners wordt de hogere winstverwachting van het concern vooral veroorzaakt door de sterkere dollar. Bij webwinkel bol.com daalde de omzet met 7 procent ten opzichte van het eerste kwartaal een jaar geleden. Toen zat Nederland echter in een veel langere lockdown en konden consumenten niet naar gewone winkels. De webwinkel van Ahold Delhaize wordt dit jaar naar de beurs gebracht en daarvoor liggen de voorbereidingen op schema, aldus Muller.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 673,48 punten. De MidKap won 0,9 procent tot 980,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,9 procent.
Prosus
Techinvesteerder Prosus (plus 5 procent) ging aan kop in de AEX, dankzij het herstel in de Chinese techsector waarin het via Tencent een belang heeft. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden tot de sterkste stijgers, met plussen tot 2,6 procent.
In de MidKap was Alfen veruit de grootste winnaar met een plus van 14,5 procent. De energiespecialist blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's en zag de omzet flink stijgen. InPost klom dik 3 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes zag de kwartaalomzet bijna verdubbelen.
TUI
In Frankfurt steeg TUI 1,8 procent. Het grootste reisbureau ter wereld verwacht dit jaar weer winst te boeken dankzij een herstel van de vakantieboekingen na de coronapandemie. ThyssenKrupp steeg 6 procent. Het Duitse industriële concern verhoogde zijn omzetverwachting na sterke kwartaalcijfers. Het Duitse energiebedrijf E.ON zag de kwartaalwinst dalen en verloor 3 procent.
Roche zakte ruim 4 procent in Zürich na tegenvallende onderzoeksresultaten van een nieuw kankermedicijn van de Zwitserse farmaceut. In Stockholm steeg Swedish Match bijna 10 procent. De Zweedse producent van rookvrije tabak is akkoord gegaan met een overnamebod van omgerekend ruim 15 miljard euro door de Amerikaanse sigarettenfabrikant Philip Morris.
De euro was 1,0548 dollar waard, tegen 1,0541 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 101,97 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 104,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
1 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.
3 uur geleden