Ahold Delhaize grootste daler in hogere AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index. Het moederbedrijf van Albert Heijn presteerde beter dan verwacht in 2021, maar de vooruitzichten voor dit jaar vielen wat tegen. Ook bierbrouwer Heineken deed afgelopen jaar goede zaken. Het aandeel werd hoger gezet ondanks een waarschuwing voor hogere bierprijzen.
De stemming op de Europese beurzen bleef optimistisch dankzij de positieve ontwikkelingen rond Oekraïne. De directe dreiging van een Russische inval in het land lijkt momenteel te zijn geweken en de hoop op een diplomatieke oplossing voor het conflict is toegenomen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 762,39 punten. De MidKap steeg 1,4 procent tot 1064,66 punten. Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen klom 0,2 procent na een verdere stijging van de Britse inflatie in januari tot 5,5 procent. Dat is het hoogste niveau in bijna dertig jaar.
Heineken
Ahold Delhaize zakte dik 3 procent. Het concern bleef profiteren van de coronacrisis en boekte afgelopen kwartaal meer omzet. De resultaten in het slotkwartaal waren volgens topman Frans Muller beter dan voorzien ondanks uitdagingen in de toeleveringsketen en inflatiedruk. Muller verklaarde daarnaast er alles aan te doen om de prijzen in de supermarkt niet te hard te laten oplopen.
Heineken won 1,6 procent. De brouwer verkocht in 2021 meer bier, waarbij klanten volgens het concern sneller kiezen voor de wat duurdere biertjes. Het concern denkt dit jaar wel last te krijgen van inflatie. Zo zijn de prijzen van grondstoffen, vervoer en energie flink gestegen en zal de brouwer die gaan doorberekenen aan klanten.
Alfen
Betaalbedrijf Adyen (plus 4 procent) profiteerde van een koopadvies voor Deutsche Bank en was de grootste stijger in de AEX. In de MidKap was Alfen veruit de sterkste stijger met een koerswinst van 14 procent. De laadpalenfabrikant boekte afgelopen jaar flink meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert naar eigen zeggen volop van de energietransitie die op stoom komt.
Fitnessketen Basic-Fit kreeg een koopadvies van Jefferies en klom 5 procent. Vopak zakte 5 procent. Het tankopslagbedrijf, dat ook met jaarcijfers kwam, liet weten dat de opslagtanks minder goed gevuld waren vanwege de hoge olieprijs.
De euro was 1,1377 dollar waard, tegen 1,1357 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 92,71 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent meer, op 93,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
2 uur geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
3 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.
7 uur geleden