Ahold Delhaize grootste daler in hogere AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index. Het moederbedrijf van Albert Heijn presteerde beter dan verwacht in 2021, maar de vooruitzichten voor dit jaar vielen wat tegen. Ook bierbrouwer Heineken deed afgelopen jaar goede zaken. Het aandeel werd hoger gezet ondanks een waarschuwing voor hogere bierprijzen.
De stemming op de Europese beurzen bleef optimistisch dankzij de positieve ontwikkelingen rond Oekraïne. De directe dreiging van een Russische inval in het land lijkt momenteel te zijn geweken en de hoop op een diplomatieke oplossing voor het conflict is toegenomen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 762,39 punten. De MidKap steeg 1,4 procent tot 1064,66 punten. Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen klom 0,2 procent na een verdere stijging van de Britse inflatie in januari tot 5,5 procent. Dat is het hoogste niveau in bijna dertig jaar.
Heineken
Ahold Delhaize zakte dik 3 procent. Het concern bleef profiteren van de coronacrisis en boekte afgelopen kwartaal meer omzet. De resultaten in het slotkwartaal waren volgens topman Frans Muller beter dan voorzien ondanks uitdagingen in de toeleveringsketen en inflatiedruk. Muller verklaarde daarnaast er alles aan te doen om de prijzen in de supermarkt niet te hard te laten oplopen.
Heineken won 1,6 procent. De brouwer verkocht in 2021 meer bier, waarbij klanten volgens het concern sneller kiezen voor de wat duurdere biertjes. Het concern denkt dit jaar wel last te krijgen van inflatie. Zo zijn de prijzen van grondstoffen, vervoer en energie flink gestegen en zal de brouwer die gaan doorberekenen aan klanten.
Alfen
Betaalbedrijf Adyen (plus 4 procent) profiteerde van een koopadvies voor Deutsche Bank en was de grootste stijger in de AEX. In de MidKap was Alfen veruit de sterkste stijger met een koerswinst van 14 procent. De laadpalenfabrikant boekte afgelopen jaar flink meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert naar eigen zeggen volop van de energietransitie die op stoom komt.
Fitnessketen Basic-Fit kreeg een koopadvies van Jefferies en klom 5 procent. Vopak zakte 5 procent. Het tankopslagbedrijf, dat ook met jaarcijfers kwam, liet weten dat de opslagtanks minder goed gevuld waren vanwege de hoge olieprijs.
De euro was 1,1377 dollar waard, tegen 1,1357 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 92,71 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent meer, op 93,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden