Ahold Delhaize grijpt weer naast 200 miljoen belastingvoordeel
AMSTERDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft ook in hoger beroep naast een gehoopt belastingvoordeel van ongeveer 200 miljoen euro gegrepen. Het gerechtshof in Amsterdam ging niet mee in de bezwaren die het moederbedrijf van Albert Heijn had tegen een belastingaanslag over het jaar 2016.
In dat jaar rondde Ahold de fusie met zijn Belgische branchegenoot Delhaize af. Daarbij betaalde het bedrijf een meerprijs voor de verwachte kostenvoordelen na de samensmelting, wat ook wel goodwill wordt genoemd. Een deel van die goodwill zette Ahold Delhaize vervolgens op de Nederlandse balans, om die vervolgens in tien jaar tijd volledig af te schrijven. Die afschrijvingen zouden ook de belastbare winst drukken.
Maar de Belastingdienst was het niet eens met die constructie, waarna Ahold Delhaize naar de rechter stapte. Die oordeelde vorig jaar in het voordeel van de fiscus, waarna het beursgenoteerde bedrijf in hoger beroep ging. Het hof in Amsterdam geeft Ahold Delhaize opnieuw ongelijk. De betaalde meerprijs heeft volgens de rechter alleen maar betrekking op de Belgische activiteiten en kan daarom niet in een Nederlands en Belgisch deel worden gesplitst.
Belasting betaald
Ahold Delhaize loopt over het fiscale jaar 2016 een belastingvoordeel in Nederland van zo'n 10 miljoen euro mis. Maar ook over de daaropvolgende jaren is het niet meer mogelijk de afschrijvingen van de belastbare winst te halen, waardoor het nadeel oploopt tot vele tientallen miljoenen euro's.
Een woordvoerster van het winkelbedrijf, dat ook bekend is van Gall & Gall, Etos en bol.com, benadrukt dat de betwiste belasting al is betaald. "De uitspraak heeft dan ook geen financiële gevolgen voor ons." Met de rechtszaak wilde Ahold Delhaize naar eigen zeggen vooral duidelijkheid hebben over wet- en regelgeving die voor meerdere interpretaties vatbaar was. Eventuele vervolgstappen zijn nog niet bekend. "Wij hebben de uitspraak ontvangen en zijn deze aan het bestuderen."
De Belastingdienst is blij dat het gerechtshof de eerdere uitspraak in het voordeel van de fiscus bevestigt. Een woordvoerder voegt daar aan toe dat een zaak als deze niet vaak voorkomt. "De omstandigheden zijn hier uniek. Maar dit maakt voor ons duidelijk hoe we hier mee om moeten gaan."
Meer uit Financieel
NIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
1 uur geledenRHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
10 uur geleden