Ahold Delhaize brengt robotsuper ook naar VS
ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize experimenteert ook in de Verenigde Staten met een winkel zonder kassa en zonder medewerkers. Klanten moeten er eerst hun betaalpas scannen, dan kunnen ze de winkel in en de gewenste producten uit de schappen halen. Het afrekenen gebeurt automatisch.
Recent opende Albert Heijn in Nederland al zo'n robotsupermarkt. Deze hypermoderne AH to go is gevestigd in een soort container op het plein voor Schiphol Plaza. Het gaat om een twee maanden durende proef.
Aan de overzijde van de Atlantische Oceaan komt er in januari tijdelijk een vergelijkbare kassaloze super, speciaal voor de National Retail Federation (NRF) Big Show. Dat is een meerdaags evenement dat elk jaar in New York wordt gehouden. Retail Business Services, het servicebedrijf van Ahold Delhaize USA, zal de winkel daar demonstreren. Eerder werd het concept al intern getest in het eigen kantoor in Quincy, Massachusetts.
Of dit soort winkels later breder ingezet gaan worden is nog niet duidelijk. Met de proeven lijkt Ahold Delhaize een zelfde weg ingeslagen als webwinkelreus Amazon. Die kwam in de Verenigde Staten eerder al met kassaloze winkels.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
3 uur geleden