Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AH.nl streeft Coolblue voorbij, bol.com blijft grootste webwinkel

AH.nl streeft Coolblue voorbij, bol.com blijft grootste webwinkel

WOERDEN (ANP) - De webshop van Albert Heijn is vorig jaar de onlineverkoper van elektronica en witgoed Coolblue voorbijgestreefd als op één na grootste webwinkel van Nederland. De allergrootste onlinewinkel van het land blijft nog altijd bol.com, meldt kennisplatform voor e-commerce Twinkle bij publicatie van zijn jaarlijkse ranglijst.

Bol.com en AH.nl, allebei bezit van supermarktconcern Ahold Delhaize, hadden vorig jaar een omzet van respectievelijk 4,1 miljard euro en 1,6 miljard euro. Coolblue zakte voor het eerst sinds 2017 van de tweede positie en stond met een omzet van iets minder dan 1,6 miljard euro op plek drie.

Boodschappen bestellen via internet is steeds meer ingeburgerd. Daarbij werden supermarkten met een eigen webshop geholpen door de coronapandemie, die veel mensen dwong thuis te blijven om besmettingen te voorkomen. Naast de webwinkel van Albert Heijn staan ook Jumbo (plaats 7) en de puur online opererende supermarkt Picnic (plek 8) in de top 10 van Nederlandse webshops met de hoogste omzet.

Flitsbezorging

Flitsbezorgers volgen pas op grote afstand. In de de top 100 van Twinkle was de eerste van deze koeriersbedrijven pas op plek 67 te vinden: Gorillas met een omzet van 73 miljoen euro. Concurrent Flink stond daar achttien plekken onder. Getir en Zapp vielen buiten de honderd grootste webwinkels van Nederland.

De nieuwe ranglijst, die samen met marktonderzoekers van de Hogeschool van Amsterdam tot stand kwam, laat ook zien dat Amazon terrein wint op de Nederlandse markt, waar het techconcern sinds maart 2020 een aparte webshop heeft. Het Amerikaanse e-commercebedrijf steeg met een jaaromzet van 1 miljard euro twee plekken naar de vierde positie.

Meer uit Financieel

AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

1 uur geleden
CBS kampt met technische storing, inflatiecijfers komen later

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.

2 uur geleden
VN waarschuwt infrastructuur aan te passen aan klimaat

GENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.

2 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak na nieuw slotrecord Dow-Jonesindex

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Agentschap wil minstens kwart Duits spoor open voor concurrentie

BONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.

3 uur geleden
Bloomberg: Shell nadert verkoop pompstations Zuid-Afrika

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.

6 uur geleden
Streamingdiensten boeken voor het eerst meer omzet dan tv

ZEIST (ANP) - Streamingdiensten met abonnementen hebben in Nederland voor het eerst meer geld opgebracht dan tv-abonnementen. Volgens marktonderzoeker Telecompaper hebben streamingdiensten in het eerste kwartaal van 2026 vooral door een prijsverhoging van Netflix meer omzet geboekt. Ook blijft tv kampen met een dalend aantal abonnees.

6 uur geleden