AH: winstgevendheid e-commerce niet relevant, kijken naar geheel
BARENDRECHT (ANP) - Topvrouw Marit van Egmond van Albert Heijn vindt het "niet relevant" hoe rendabel de tak onlineboodschappen op zich is. Dat antwoordde ze tijdens de presentatie van een nieuw distributiecentrum voor onlinebestellingen, op een vraag uit de zaal over de winstgevendheid van e-commerce. "We kijken naar de totale winstgevendheid als Albert Heijn", zei Van Egmond.
Online bestelde boodschappen zijn voor supermarkten in Nederland een verlieslatende activiteit, mede door de forse investeringen die supermarkten moeten doen. Albert Heijn zet met de opening van een gemechaniseerd distributiecentrum in Barendrecht voor onlinebestellingen in op de groei van e-commerce.
Meer dan 10 procent van de omzet van Albert Heijn komt van online bestellen. "Met het Home Shop Center in Barendrecht boren we een nieuwe mogelijkheid aan om te blijven groeien met e-commerce, rekening houdend met de krapte op de arbeidsmarkt", aldus Van Egmond. Volgens de supermarktketen is het nu lastig om medewerkers te vinden en daarom zet Albert Heijn ook in op technologie.
Geautomatiseerd netwerk aan rails
In het gemechaniseerde distributiecentrum van Albert Heijn worden de houdbare producten voor online bestellingen door driehonderd robots verzameld in een geautomatiseerd netwerk van rails en bakken. Hierdoor wordt het werk voor medewerkers lichter, aldus de supermarktketen. Zij hoeven niet meer handmatig alle producten bij elkaar te verzamelen. Vers- en koelproducten moeten nog wel handmatig verzameld worden in de boodschappenkratten.
Het met robots versterkte distributiecentrum in Barendrecht vervangt een distributiecentrum in Rotterdam. De in totaal negenhonderd medewerkers verhuizen allemaal mee naar het nieuwe gebouw in Barendrecht. In het centrum worden 7000 bestellingen per dag verwerkt.
Zwolle
Albert Heijn is in Zwolle bezig met de bouw van een tweede gemechaniseerde Home Shop Center. De opening staat halverwege volgend jaar gepland.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
20 uur geleden