Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AH misleidend over goedkoopste kip in assortiment

AH misleidend over goedkoopste kip in assortiment

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is misleidend als het gaat om de goedkoopste kip ofwel de basiskip in zijn assortiment, de AH kip. Dat stelt de Reclame Code Commissie in een zaak die was aangespannen door dierenrechtenorganisatie Wakker Dier. Het gaat om de claim "Een vitaler ras met meer ruimte".

De Commissie zegt onder meer dat het niet duidelijk is dat de claim slechts een vergelijking is met de inmiddels afgeschafte plofkip. De onduidelijkheid kan de consument aanzetten tot een aankoop die hij bij betere informatie misschien niet had gedaan en is daarom misleidend. Daarbij is "aannemelijk" dat basiskippen van andere supers meer ruimte hebben gehad dan hun lotgenoten bij Albert Heijn.

Begin 2016 is Albert Heijn voor de basiskip overgestapt op een ander kippenras. "Dit ras groeit langzamer en is sterker en vitaler. Samen met onze pluimveehouders werken we aan de leefomstandigheden van de kippen. Daarbij gaan we verder dan wet- en regelgeving en zoeken we de juiste balans tussen diervriendelijkheid en milieu-effecten", aldus Albert Heijn, die nog niet weet of er beroep wordt aangetekend.

Albert Heijn zegt overigens dat het bedrijf, ook zonder de uitspraak van deze week, toch al van plan was de claim los te laten.

Meer uit Binnenland

Jetten ziet geen blokkade in coalitie op meer vermogensbelasting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten ziet geen blokkades bij coalitiepartijen op een hogere belasting op vermogens. Dat zegt hij in het debat over de belastingen. Het gaat om het voorstel van PRO en Volt om meer belasting te heffen op vermogens en winst en zo de lasten voor werkenden te verlichten.

7 uur geleden
Wegstemmen belastingplan kost vele miljarden, waarschuwt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Het kost de schatkist de komende jaren vele miljarden als het belastingplan van het kabinet het niet haalt, zei premier Rob Jetten tijdens het debat erover. Volgens hem loopt de Rijksoverheid volgend jaar bijna 2 miljard euro mis als het belastingplan wordt weggestemd. In 2028 zou dat oplopen tot 6,1 miljard euro, en "de jaren erna structureel 9 miljard euro".

7 uur geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

9 uur geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

9 uur geleden
Hoofdverdachte Tarwekampzaak: meegesleept in plan brandstichting

DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.

19 uur geleden
Driehoek Rotterdam overlegt met Feyenoord over vuurwerkincident

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.

20 uur geleden
Van den Brink: tentenkampen geen reden verblijfsstatus Jezidi's

DEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.

20 uur geleden