Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AH geeft 7500 leidinggevenden nieuwe functie

AH geeft 7500 leidinggevenden nieuwe functie

ZAANDAM (ANP) - Bij Albert Heijn krijgen 7500 leidinggevenden een nieuwe functie als gevolg een grote herschikking van de organisatie. De functies teamleider en assistent-supermarktmanager verdwijnen, bevestigt de supermarktketen na berichtgeving van RTL Nieuws. Albert Heijn benadrukt dat niemand er daarbij in salaris op achteruitgaat, maar vakbond FNV is kritisch.

Een deel van de werknemers die geraakt worden door de herschikking, kan hierna aan de slag als manager voor 'vers', 'service' of het operationele gedeelte. Anderen worden zogeheten shiftleader, oftewel degene die tijdens verschillende ploegendiensten het personeel aanstuurt. Er gaan door de veranderingen geen arbeidsplaatsen verloren, stelt Albert Heijn.

Werknemers die door deze veranderingen een lagere functie toebedeeld krijgen, worden gecompenseerd zodat ze er in salaris niet op achteruitgaan. Sonja Boelhouwer, directeur winkels bij Albert Heijn, zegt dat dit bij de huidige situatie voor zo'n 50 procent van de 7500 betrokken werknemers geldt. De herschikking van functies is volgens Boelhouwer geen besparingsmaatregel, maar bedoeld om op nieuwe wensen van de klant in te spelen. "Het huidige model bestaat twaalf jaar. Met deze verandering gaan we meer inzetten op vers en service."

FNV-bestuurder Michiel Al is kritisch over de compensatieregeling. Werknemers onder de 50 jaar die deze toeslag ontvangen, gaan er bij toekomstige cao-loonsverhogingen namelijk minder op vooruit dan andere collega's. Bij een deel van de medewerkers zou een eventuele loonsverhoging van 3 procent bijvoorbeeld de helft lager uitvallen. Volgens Al worden medewerkers onder de 35 nog meer benadeeld. "Wij vinden dat bij een loonsverhoging via de cao iedereen daarvan moet profiteren."

Het herschikken van functies gebeurt niet alleen bij Albert Heijn. Concurrent Jumbo kondigde deze week een reorganisatie aan. Daarbij verdwijnen volgens de supermarktketen geen banen, maar er vervallen wel functies. Veel medewerkers moeten dus solliciteren op een nieuwe positie. Volgens FNV gaat het hierbij om een verkapte bezuiniging. door Jumbo.

Meer uit Financieel

Retailexperts: AH mist tot 200 miljoen omzet door cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.

36 minuten geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.

58 minuten geleden
Albert Heijn deelt shoptegoed uit aan gedupeerde bezorgklanten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten van wie hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval en alle problemen bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Werkgevers willen nieuwe onderhandelingen over streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - De werkgevers hebben de vakbonden uitgenodigd om de onderhandelingen voor een nieuwe cao voor het streekvervoer te hervatten. Ze zijn bereid terug te komen op hun eerdere voorstellen als er aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Een van de eisen is dat er zes weken niet meer wordt gestaakt.

1 uur geleden
Nog steeds lege schappen bij AH, vooral bij groenten en fruit

DEN HAAG (ANP) - Bij verschillende supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdag nog veel lege schappen te zien, hebben verslaggevers van het ANP waargenomen. Vooral de schappen groenten en fruit zijn vaak nog behoorlijk leeg. AH zelf zegt al een aantal dagen dat de winkels weer volledig en meerdere keren per dag worden bevoorraad.

1 uur geleden
Storing onlinebank Revolut door problemen bij Google

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - Een storing bij Google Cloud-diensten in het Verenigd Koninkrijk leidt tot grote technische problemen in Europa. Onder meer van de Britse onlinebank Revolut, die ook veel Nederlandse klanten heeft, zijn bepaalde diensten tijdelijk niet beschikbaar.

1 uur geleden
EU-parlement stemt in met duidelijkere informatie voor passagiers

STRAATSBURG (ANP) - Met 652 voorstemmers stemde dinsdag bijna het hele Europees Parlement in met regels die ervoor moeten zorgen dat passagiers betere en duidelijke informatie krijgen over hun reis. De regels scheppen met name duidelijkheid over waar reizigers recht op hebben als hun reis geannuleerd wordt als ze hebben geboekt bij een derde partij, zoals een reisbureau of online-boekingsplatform.

2 uur geleden