Agractie wil niet inhoudelijk ingaan op boerenacties van maandag
DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie wil niet inhoudelijk ingaan op de boerenacties die maandagavond op meerdere plekken waren in het land. "Het lijkt ons verstandig dat acties plaatsvinden binnen het demonstratierecht", zegt Agractie-voorman Bart Kemp. Op de vraag of dat maandag het geval was, wil hij niet ingaan. De acties waren niet door Agractie georganiseerd en het is volgens de boerenorganisatie aan anderen om te bepalen of ze binnen de wet pasten.
Op meerdere plekken staken actievoerders hooibalen of afval in brand, wat leidde tot afgesloten rijstroken. In de buurt van een van de acties bij de A12 in Veenendaal gebeurde maandagavond een ongeluk met meerdere voertuigen. De politie onderzoekt of de boerenactie in de buurt een rol speelde.
Kemp zegt liever over de problemen en frustratie van boeren te praten dan over de manier waarop acties worden gevoerd. Hij zegt de frustraties van boeren te begrijpen en vindt het belangrijk dat er snel een nieuwe regeringscoalitie komt met "een minister die structureel zaken gaat oplossen".
De protesterende boeren zeggen zich zorgen te maken over de "stapeling van regels" waarmee ze te maken hebben, onder meer als gevolg van de Europese Green Deal.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
4 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
8 uur geleden