Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agractie wil niet inhoudelijk ingaan op boerenacties van maandag

Agractie wil niet inhoudelijk ingaan op boerenacties van maandag

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie wil niet inhoudelijk ingaan op de boerenacties die maandagavond op meerdere plekken waren in het land. "Het lijkt ons verstandig dat acties plaatsvinden binnen het demonstratierecht", zegt Agractie-voorman Bart Kemp. Op de vraag of dat maandag het geval was, wil hij niet ingaan. De acties waren niet door Agractie georganiseerd en het is volgens de boerenorganisatie aan anderen om te bepalen of ze binnen de wet pasten.

Op meerdere plekken staken actievoerders hooibalen of afval in brand, wat leidde tot afgesloten rijstroken. In de buurt van een van de acties bij de A12 in Veenendaal gebeurde maandagavond een ongeluk met meerdere voertuigen. De politie onderzoekt of de boerenactie in de buurt een rol speelde.

Kemp zegt liever over de problemen en frustratie van boeren te praten dan over de manier waarop acties worden gevoerd. Hij zegt de frustraties van boeren te begrijpen en vindt het belangrijk dat er snel een nieuwe regeringscoalitie komt met "een minister die structureel zaken gaat oplossen".

De protesterende boeren zeggen zich zorgen te maken over de "stapeling van regels" waarmee ze te maken hebben, onder meer als gevolg van de Europese Green Deal.

Meer uit Binnenland

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

4 uur geleden
Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

5 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

5 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

6 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

6 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

7 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

7 uur geleden