Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agractie: wij verwachten daden van het kabinet

Agractie: wij verwachten daden van het kabinet

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties willen dat het kabinet ze tegemoetkomt in de plannen voor stikstofregels. "Wij verwachten daden. Heel concreet: we hebben al twee maanden gezegd wat we willen, er is nieuwe wetenschappelijke informatie. Het CDA wil ook beweging. Het is nu aan het kabinet om te laten zien dat ze tot daden willen komen en een begin willen maken aan het herstel van vertrouwen", zegt voorman Bart Kemp van Agractie.

Kemp praat woensdagochtend met stikstofbemiddelaar Johan Remkes, premier Mark Rutte en enkele ministers over de stikstofmaatregelen waar boeren al tijden tegen protesteren. Het gesprek wordt gehouden in het provinciehuis van Zuid-Holland in Den Haag.

Kemp liet bij aankomst voor het overleg ook weten: "Als Remkes tot een oplossing wil komen, zal hij het kabinet moeten adviseren om tot daden te komen. Want de onrust in het land neemt alleen maar toe, er zijn veel maatschappelijke problemen, dus laten we nu beginnen met herstel van vertrouwen en daden stellen om hier uit te komen." Hij voegt eraan toe: "Een spelletje voor de bühne trappen wij niet in."

Meer uit Politiek

PRO-jongeren gaan bij Europese groenen en wereldwijde socialisten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST, de jongerenpartij van Progressief Nederland, sluit zich aan bij de jongerentak van de Europese Groene Partij en bij de wereldwijde organisatie van socialistische jongeren. Dat is de uitkomst van een referendum op een congres in Tilburg, meldt de jongerenclub. Ook wordt PROTEST 'aanschouwend lid' van de jonge Europese socialisten.

39 minuten geleden
Van Weel hoopt op snoeihard optreden tegen relschoppers Den Haag

DEN HAAG (ANP) - "Belangrijk dat hier snoeihard tegen opgetreden wordt", schrijft justitieminister David van Weel op sociale media over de extreemrechtse geweldplegers in Den Haag.

4 uur geleden
Geen nieuwe medische evacuatie uit Gaza, wel extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.

1 dag geleden
Vertraging dreigt bij toeslagenherstel, Palmen grijpt weer in

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Jetten: grote herschikking troepen nodig bij vertrek Amerikanen

DEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.

1 dag geleden
Brabant schort voorlopig besluit over intrekken vergunningen op

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).

1 dag geleden
Kabinet wil pas later verder praten met BBB na wantrouwenmotie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.

1 dag geleden