Agractie vraagt via enquête: meepraten over landbouwakkoord?
DEN HAAG (ANP) - Boerenactiegroep Agractie weet nog niet of het verstandig is aan te sluiten bij de onderhandelingen over een landbouwakkoord met het kabinet. Daarom vraagt de organisatie met een enquête aan de achterban of meepraten een goed idee is.
"De vraag is gekomen of wij willen deelnemen aan de hoofdtafel om te onderhandelen over een landbouwakkoord", schrijft Agractie. "De makkelijkste weg is voor ons om vanaf de zijkant kritiek te geven op de plannen uit Den Haag. Met een bezwaard hart zien wij ons gesteld voor deze opgave. Omdat we weten dat we als we het aan Den Haag overlaten het niet goed gaat komen, maar tegelijkertijd het beste wat we kunnen bereiken de schade beperken is."
Op basis van de uitkomst van de enquête zal Agractie beslissen of de actiegroep wel of niet zal deelnemen aan de onderhandelingen. Iedereen kan de enquête invullen. Deelnemers kunnen aanvinken dat ze niet werkzaam zijn in de agrarische sector. Ook kunnen deelnemers aangeven dat ze niet aangesloten zijn bij Agractie.
Op de vraag of het de bedoeling is dat iedereen de enquête kan invullen en alle antwoorden worden meegenomen in de uitslag, antwoord voorzitter van Agractie Bart Kemp bevestigend. "Iedereen mag meedenken maar we wegen de resultaten en daarin gaan de boeren zelf over hun eigen toekomst", stelt hij wel.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
52 minuten geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
4 uur geleden