Agractie vraagt via enquête: meepraten over landbouwakkoord?
DEN HAAG (ANP) - Boerenactiegroep Agractie weet nog niet of het verstandig is aan te sluiten bij de onderhandelingen over een landbouwakkoord met het kabinet. Daarom vraagt de organisatie met een enquête aan de achterban of meepraten een goed idee is.
"De vraag is gekomen of wij willen deelnemen aan de hoofdtafel om te onderhandelen over een landbouwakkoord", schrijft Agractie. "De makkelijkste weg is voor ons om vanaf de zijkant kritiek te geven op de plannen uit Den Haag. Met een bezwaard hart zien wij ons gesteld voor deze opgave. Omdat we weten dat we als we het aan Den Haag overlaten het niet goed gaat komen, maar tegelijkertijd het beste wat we kunnen bereiken de schade beperken is."
Op basis van de uitkomst van de enquête zal Agractie beslissen of de actiegroep wel of niet zal deelnemen aan de onderhandelingen. Iedereen kan de enquête invullen. Deelnemers kunnen aanvinken dat ze niet werkzaam zijn in de agrarische sector. Ook kunnen deelnemers aangeven dat ze niet aangesloten zijn bij Agractie.
Op de vraag of het de bedoeling is dat iedereen de enquête kan invullen en alle antwoorden worden meegenomen in de uitslag, antwoord voorzitter van Agractie Bart Kemp bevestigend. "Iedereen mag meedenken maar we wegen de resultaten en daarin gaan de boeren zelf over hun eigen toekomst", stelt hij wel.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
13 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
13 uur geleden