Agractie staakt boerenprotest in Den Haag, nu actie op de Veluwe
DEN HAAG (ANP) - Boeren gaan woensdag 22 juni toch niet in Den Haag actievoeren tegen de kabinetsaanpak van het stikstofprobleem. Dat maakt boerencollectief Agractie bekend. Tijdens besprekingen met andere boerenorganisaties deze week bleek dat de boeren meer voelen voor "een positief getoonzette manifestatie op de Veluwe om daar een statement te maken", zo staat in een persbericht.
"Om een gezamenlijk geluid vanuit de agrarische sector niet in de weg te staan hebben wij besloten de geplande actie op 22 juni in Den Haag niet te laten doorgaan, evenals de voorbereide vervolgacties onder meer bij het stikstofdebat op 23 juni", aldus Agractie. Hoe de actie op de Veluwe eruit gaat zien, is vooralsnog niet duidelijk.
Verder meldt Agractie zich in te zetten tegen de stikstofplannen "op alle mogelijke manieren en met alle mogelijke middelen". "We hopen dat de door partijen aangekondigde actie in Midden-Nederland hiertoe bijdraagt en roepen een ieder op erheen te gaan."
Stikstofuitstoot
Dinsdag meldde voorzitter Mark van den Oever van Farmers Defence Force (FDF) in een vlog al dat de actiegroep zich niet zou aansluiten bij andere boeren die naar Den Haag zouden gaan. Naast FDF en Agractie is LTO Nederland een organisatie die betrokken is bij de invulling van het protest op 22 juni.
In Nederland moet de stikstofuitstoot, voor een aanzienlijk deel veroorzaakt door de landbouw, significant omlaag om natuurgebieden de kans te geven te herstellen. Vrijdag maakte minister voor Natuur en Stikstof Christianne van der Wal de stikstofdoelen bekend. Die zijn voornamelijk voor boeren ingrijpend. Volgens die doelstellingen moet de uitstoot in Noord-Brabant, de Gelderse Vallei en Limburg met meer dan de helft omlaag. In beschermde natuurgebieden moet de uitstoot zelfs met minstens 95 procent omlaag, en in de ring rondom deze gebieden met 70 procent.
Bij een eerdere protestactie in juli parkeerden boeren enkele honderden tractoren op het Malieveld in hartje Den Haag. Dat zorgde voor veel verkeershinder. Ook bij dit protest verwachtte de voorman van Agractie, Bart Kemp, aanvankelijk verkeersproblemen. Hij adviseerde mensen volgende week woensdag per trein te reizen of thuis te werken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."
6 uur geledenHOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italië zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
11 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
12 uur geleden