Agractie over troonrede: perspectief voor boeren is ver te zoeken
DEN HAAG (ANP) - In de troonrede spreekt koning Willem-Alexander dinsdag van toekomstperspectief en duidelijkheid, maar beide zijn voor boeren ver te zoeken. Dit zegt boerenactiegroep Agractie dinsdag. "Helaas zien we dat de overheid nog steeds geen bijdrage wil leveren aan méér boerennatuur en landschap door hier substantieel meer financiën voor te reserveren."
De actiegroep merkt dat in de troonrede aandacht is voor jonge boeren en voor biologische producten. Agractie vreest echter dat de andere boeren worden vergeten die ook nog tientallen jaren door willen gaan met hun bedrijf. De aandacht voor biologische productie vindt de actiegroep "prima, maar het aanbod moet de vraag volgen. En lang niet iedereen kán het simpelweg betalen".
Daarnaast roept Agractie de regering nogmaals op bij beleid te kijken naar de werkelijke staat van de natuur en niet alleen naar stikstofuitstoot. Een hoge stikstofuitstoot is namelijk schadelijk voor de natuur en de landbouwsector is een van de grootste uitstoters. Het kabinet wil de uitstoot van onder meer stikstof verminderen. Agractie heeft afgelopen jaren meerdere keren gedemonstreerd vanwege stikstofplannen van het kabinet. Daarbij zijn ze ook op hun trekkers naar Den Haag gereden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
8 uur geleden