
Agractie over troonrede: perspectief voor boeren is ver te zoeken
DEN HAAG (ANP) - In de troonrede spreekt koning Willem-Alexander dinsdag van toekomstperspectief en duidelijkheid, maar beide zijn voor boeren ver te zoeken. Dit zegt boerenactiegroep Agractie dinsdag. "Helaas zien we dat de overheid nog steeds geen bijdrage wil leveren aan méér boerennatuur en landschap door hier substantieel meer financiën voor te reserveren."
De actiegroep merkt dat in de troonrede aandacht is voor jonge boeren en voor biologische producten. Agractie vreest echter dat de andere boeren worden vergeten die ook nog tientallen jaren door willen gaan met hun bedrijf. De aandacht voor biologische productie vindt de actiegroep "prima, maar het aanbod moet de vraag volgen. En lang niet iedereen kán het simpelweg betalen".
Daarnaast roept Agractie de regering nogmaals op bij beleid te kijken naar de werkelijke staat van de natuur en niet alleen naar stikstofuitstoot. Een hoge stikstofuitstoot is namelijk schadelijk voor de natuur en de landbouwsector is een van de grootste uitstoters. Het kabinet wil de uitstoot van onder meer stikstof verminderen. Agractie heeft afgelopen jaren meerdere keren gedemonstreerd vanwege stikstofplannen van het kabinet. Daarbij zijn ze ook op hun trekkers naar Den Haag gereden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De demonstraties rond de komst van FVD'er Thierry Baudet bij een debat in Utrecht woensdagavond zijn zonder grote ongeregeldheden verlopen. Het debat werd om veiligheidsredenen verplaatst van de binnenstad naar de campus Utrecht Science Park. Dat gebeurde toen duidelijk werd dat Baudet erbij zou zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 45-jarige man is woensdagochtend in het ziekenhuis bezweken aan verwondingen die hij dinsdagavond opliep door een schietpartij in Den Haag. Twee mannen uit die stad zijn aangehouden, meldt de politie woensdagavond.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen volgende week woensdag kan op 47 treinstations, meldt NS. Dat zijn er vier meer dan bij de landelijke verkiezingen in november 2023.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag een 25-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden voor het bedreigen van politici. Volgens het Openbaar Ministerie zegt de man in een veelgedeelde video op sociale media dat hij met een bijl naar de Tweede Kamer zou gaan en dat er "koppen gaan rollen".
13 uur geledenDODEWAARD (ANP) - Ongeveer 161.000 kippen op een bedrijf in het Gelderse Dodewaard worden afgemaakt omdat er vogelgriep is vastgesteld. Dit meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).
14 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Nationale Park De Hoge Veluwe is eind vorige week een wolf gezenderd voor onderzoek van het park met de universiteit van Wageningen (WUR). Het is voor zover bekend voor het eerst dat dat in Nederland is gebeurd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert mensen om vanaf donderdagavond extra goed op te letten op de weg vanwege storm Benjamin. Het KNMI heeft code oranje afgegeven voor het westen van het land vanwege zware windstoten.
14 uur geleden