
Agractie 'niet te spreken' over uitstel handhaven PAS-melders
DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Alien van Zijtveld van Agractie is "niet te spreken" over het plan van minister Femke Wiersma (Landbouw) om het legalisatieprogramma voor zogeheten PAS-melders met drie jaar te verlengen. De boerenorganisatie reageert daarmee op een brief die de minister donderdagavond naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Als het plan doorgaat, hoeven provincies volgend jaar nog niet te handhaven.
PAS-melders zijn vooral boeren die buiten hun eigen schuld geen stikstofvergunning hebben. Dit werd lange tijd gedoogd. Maar sinds de belangrijke stikstofuitspraak van de Raad van State uit 2019 is duidelijk dat zij wel een volwaardige natuurvergunning moeten hebben. Daarom moeten de PAS-melders alsnog gelegaliseerd worden, waar Wiersma extra tijd voor wil uittrekken. Dat zou betekenen dat provincies volgend jaar nog niet hoeven te handhaven.
"De minister had moeten anticiperen op het feit dat de maatregelen binnen het legalisatieprogramma niet toereikend waren en niet tijdig uitgevoerd zouden worden", zegt Van Zijtveld. "PAS-melders zitten door overheidsschuld al jaren in onzekerheid en kunnen hun bedrijf niet ontwikkelen. Dit had al lang geregeld moeten zijn. Niet uitstellen, maar oplossen dus."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie heeft in de eerste helft van 2025 meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland geïmporteerd. Het landenblok heeft voor bijna 4,5 miljard euro aan Russisch lng ingevoerd. In de eerste zes maanden van 2024 was dit nog iets minder dan 3,5 miljard euro, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag iets hoger gesloten. Beleggers wachten vooral op de uitkomst van het overleg later op de dag tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis. NAVO-baas Mark Rutte en een aantal Europese leiders zijn ook aanwezig.
55 minuten geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft een belangrijke stap gezet in de jacht op meer financiële mogelijkheden. De aandeelhouders gingen op een buitengewone vergadering akkoord met het omzetten van leningen in aandelen. Een van de twee geldschieters heeft al aangegeven daarvan gebruik te willen maken, waardoor er aan minder betalingsverplichtingen hoeft te worden voldaan.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft zijn onderzoek verlengd naar EU-subsidies voor bepaalde zuivelproducten die het uit Europa importeert. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel maandag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het overleg in het Witte Huis tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en president Donald Trump. De Amerikaanse president wist vrijdag geen akkoord te sluiten met de Russische president Vladimir Poetin over een staakt-het-vuren in Oekraïne. Trump verklaarde wel dat Zelensky de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" kan beëindigen als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk schrapt de invoering van extra grenscontroles op de import van levende dieren uit de Europese Unie. Dat heeft de Britse regering maandag bekendgemaakt. Op die manier moet de handel tussen het land en het landenblok soepeler gaan.
4 uur geledenWEZEP (ANP) - Het failliete aardappelproductenmerk CêlaVíta maakt een goede kans op een doorstart, denkt curator Frans Aartsen. Zo'n tien kandidaten hebben zich afgelopen week gemeld. "Hoe serieus die zijn, moet nog blijken. Maar op basis van de eerste inschatting hebben we goede hoop, ook door het aantal kandidaten", laat Aartsen weten.
5 uur geleden