Agractie: beter geen landbouwakkoord dan een slecht akkoord
PUTTEN (ANP) - Boerenactiegroep Agractie is vooralsnog niet van plan om terug te keren naar de onderhandelingen over het landbouwakkoord. Volgens Agractie zit er tot nu toe "nul komma nul beweging" in de standpunten van het kabinet over hoe de landbouw hervormd moet worden. De boerenactiegroep vindt dat het akkoord zo "halfbakken" is en stelt dat er beter geen akkoord kan komen dan een slecht akkoord. Dat heeft voorman Bart Kemp donderdagavond gezegd tijdens een informatieavond van Agractie in Putten.
Agractie stapte vorige week uit het overleg met landbouwminister Piet Adema over het akkoord, dat volgende maand klaar moet zijn. Andere partijen, zoals de LTO, natuurbeheerders, provincies en belangenorganisaties gaan volgende week verder overleggen met het ministerie van Landbouw. Agractie wil alleen weer aan tafel gaan zitten als onder meer de PAS-melders (boerenbedrijven die buiten hun schuld geen vergunning hebben) worden gelegaliseerd, als de kritische depositiewaarde (KDW) over stikstofbelasting uit het akkoord gaat en als de voorgenomen beperkingen op landbouwgrond verdwijnen.
Agractie vindt dat er geen akkoord gesloten kan worden nu er naar de mening van de actiegroep geen "brede vertegenwoordiging van boeren" meer aan de onderhandelingstafel zit. Het proces zou opgeschort moeten worden. Kemp riep zijn publiek op om zoveel mogelijk politieke relaties aan te spreken, zodat de Tweede Kamer ook uitspreekt dat er nu geen akkoord gesloten kan worden. "Ook het CDA moet maar eens kleur bekennen", aldus Kemp. De voorman hoopt tevens dat de nieuw te vormen colleges van Gedeputeerde Staten van de provincies "een krachtig geluid richting Den Haag" laten horen in de gebiedsplannen die ze allemaal moeten maken.
Agractie wil wel contact blijven houden met de ministeries en de landelijke politiek. "Dat is noodzaak", aldus Kemp. "Want er gaan rare beelden rond over de toekomst van boeren. Er wordt van alles verzonnen over biologisch boeren en bosbouwen, maar er is geen antwoord op de vraag wie het voedsel dan moet produceren." Volgens Kemp is de landbouwlobby in Den Haag te zwak. "De natuurclubs hebben veel meer geld en meer mensen", aldus de boerenvoorman.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kappers krijgen handvatten van de overheid om signalen van onveilige relaties beter te herkennen. Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, stelt dat kappers een belangrijke rol kunnen spelen in "het doorbreken van het zwijgen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
11 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
12 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
16 uur geleden