Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agractie: beter geen landbouwakkoord dan een slecht akkoord

Agractie: beter geen landbouwakkoord dan een slecht akkoord

PUTTEN (ANP) - Boerenactiegroep Agractie is vooralsnog niet van plan om terug te keren naar de onderhandelingen over het landbouwakkoord. Volgens Agractie zit er tot nu toe "nul komma nul beweging" in de standpunten van het kabinet over hoe de landbouw hervormd moet worden. De boerenactiegroep vindt dat het akkoord zo "halfbakken" is en stelt dat er beter geen akkoord kan komen dan een slecht akkoord. Dat heeft voorman Bart Kemp donderdagavond gezegd tijdens een informatieavond van Agractie in Putten.

Agractie stapte vorige week uit het overleg met landbouwminister Piet Adema over het akkoord, dat volgende maand klaar moet zijn. Andere partijen, zoals de LTO, natuurbeheerders, provincies en belangenorganisaties gaan volgende week verder overleggen met het ministerie van Landbouw. Agractie wil alleen weer aan tafel gaan zitten als onder meer de PAS-melders (boerenbedrijven die buiten hun schuld geen vergunning hebben) worden gelegaliseerd, als de kritische depositiewaarde (KDW) over stikstofbelasting uit het akkoord gaat en als de voorgenomen beperkingen op landbouwgrond verdwijnen.

Agractie vindt dat er geen akkoord gesloten kan worden nu er naar de mening van de actiegroep geen "brede vertegenwoordiging van boeren" meer aan de onderhandelingstafel zit. Het proces zou opgeschort moeten worden. Kemp riep zijn publiek op om zoveel mogelijk politieke relaties aan te spreken, zodat de Tweede Kamer ook uitspreekt dat er nu geen akkoord gesloten kan worden. "Ook het CDA moet maar eens kleur bekennen", aldus Kemp. De voorman hoopt tevens dat de nieuw te vormen colleges van Gedeputeerde Staten van de provincies "een krachtig geluid richting Den Haag" laten horen in de gebiedsplannen die ze allemaal moeten maken.

Agractie wil wel contact blijven houden met de ministeries en de landelijke politiek. "Dat is noodzaak", aldus Kemp. "Want er gaan rare beelden rond over de toekomst van boeren. Er wordt van alles verzonnen over biologisch boeren en bosbouwen, maar er is geen antwoord op de vraag wie het voedsel dan moet produceren." Volgens Kemp is de landbouwlobby in Den Haag te zwak. "De natuurclubs hebben veel meer geld en meer mensen", aldus de boerenvoorman.

Meer uit Binnenland

Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

2 uur geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

2 uur geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

2 uur geleden
Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

4 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

5 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

6 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

6 uur geleden