Agractie: aandacht ligt bij landbouwdebat, niet bij protest
DEN HAAG (ANP) - Boerenactieorganisatie Agractie hoopt dat nieuwe demonstraties vanwege het landbouwbeleid voorlopig niet nodig zijn, hoewel er voor de agrarische sector nog van alles op het spel staat. Dat zegt Agractie-voorman Bart Kemp in een reactie op het boerenprotest donderdag in Den Haag, waar Agractie bewust niet bij aanwezig was. "Wij hebben duidelijk aangegeven dat we op dit moment geen actuele aanleiding en bovendien geen motivatie zagen bij onze achterban voor een demonstratie. Daarom hebben wij ons er ook niet mee bemoeid."
Het protest in Den Haag was een initiatief van Farmers Defence Force. FDF had van tevoren gezegd duizenden demonstranten te verwachten, maar uiteindelijk trokken enkele honderden mensen donderdag naar het Haagse Malieveld. BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas liet op het laatste moment verstek gaan omdat ze vond dat FDF niet voldoende afstand had genomen van intimidatie van CDA-Kamerleden. Desgevraagd wil Agractie-voorman Kemp nog niet reageren op de afwezigheid van de politica, die zich in de Tweede Kamer profileert als de belangenbehartiger van de agrarische sector.
"Onze aandacht ligt vandaag vooral bij het landbouwdebat", zegt Kemp, verwijzend naar het debat in de Tweede Kamer over het geklapte landbouwakkoord dat donderdagochtend is begonnen. Agractie trok zich eind maart terug uit de gesprekken over het akkoord, die ruim een week geleden helemaal werden gestaakt nadat LTO uit het overleg was gestapt. Kemp zegt dat Agractie hoopte dat de onderhandelingen over het akkoord zouden stoppen. "Onder deze condities was het beter dat er geen akkoord zou komen. Maar dit is niet het eindstation, want er moet natuurlijk wel een oplossing komen. Daarover zijn we in gesprek met kabinetsleden."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
44 minuten geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
18 uur geleden