Agractie: aandacht ligt bij landbouwdebat, niet bij protest
DEN HAAG (ANP) - Boerenactieorganisatie Agractie hoopt dat nieuwe demonstraties vanwege het landbouwbeleid voorlopig niet nodig zijn, hoewel er voor de agrarische sector nog van alles op het spel staat. Dat zegt Agractie-voorman Bart Kemp in een reactie op het boerenprotest donderdag in Den Haag, waar Agractie bewust niet bij aanwezig was. "Wij hebben duidelijk aangegeven dat we op dit moment geen actuele aanleiding en bovendien geen motivatie zagen bij onze achterban voor een demonstratie. Daarom hebben wij ons er ook niet mee bemoeid."
Het protest in Den Haag was een initiatief van Farmers Defence Force. FDF had van tevoren gezegd duizenden demonstranten te verwachten, maar uiteindelijk trokken enkele honderden mensen donderdag naar het Haagse Malieveld. BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas liet op het laatste moment verstek gaan omdat ze vond dat FDF niet voldoende afstand had genomen van intimidatie van CDA-Kamerleden. Desgevraagd wil Agractie-voorman Kemp nog niet reageren op de afwezigheid van de politica, die zich in de Tweede Kamer profileert als de belangenbehartiger van de agrarische sector.
"Onze aandacht ligt vandaag vooral bij het landbouwdebat", zegt Kemp, verwijzend naar het debat in de Tweede Kamer over het geklapte landbouwakkoord dat donderdagochtend is begonnen. Agractie trok zich eind maart terug uit de gesprekken over het akkoord, die ruim een week geleden helemaal werden gestaakt nadat LTO uit het overleg was gestapt. Kemp zegt dat Agractie hoopte dat de onderhandelingen over het akkoord zouden stoppen. "Onder deze condities was het beter dat er geen akkoord zou komen. Maar dit is niet het eindstation, want er moet natuurlijk wel een oplossing komen. Daarover zijn we in gesprek met kabinetsleden."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
14 uur geleden