Agractie: aandacht ligt bij landbouwdebat, niet bij protest
DEN HAAG (ANP) - Boerenactieorganisatie Agractie hoopt dat nieuwe demonstraties vanwege het landbouwbeleid voorlopig niet nodig zijn, hoewel er voor de agrarische sector nog van alles op het spel staat. Dat zegt Agractie-voorman Bart Kemp in een reactie op het boerenprotest donderdag in Den Haag, waar Agractie bewust niet bij aanwezig was. "Wij hebben duidelijk aangegeven dat we op dit moment geen actuele aanleiding en bovendien geen motivatie zagen bij onze achterban voor een demonstratie. Daarom hebben wij ons er ook niet mee bemoeid."
Het protest in Den Haag was een initiatief van Farmers Defence Force. FDF had van tevoren gezegd duizenden demonstranten te verwachten, maar uiteindelijk trokken enkele honderden mensen donderdag naar het Haagse Malieveld. BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas liet op het laatste moment verstek gaan omdat ze vond dat FDF niet voldoende afstand had genomen van intimidatie van CDA-Kamerleden. Desgevraagd wil Agractie-voorman Kemp nog niet reageren op de afwezigheid van de politica, die zich in de Tweede Kamer profileert als de belangenbehartiger van de agrarische sector.
"Onze aandacht ligt vandaag vooral bij het landbouwdebat", zegt Kemp, verwijzend naar het debat in de Tweede Kamer over het geklapte landbouwakkoord dat donderdagochtend is begonnen. Agractie trok zich eind maart terug uit de gesprekken over het akkoord, die ruim een week geleden helemaal werden gestaakt nadat LTO uit het overleg was gestapt. Kemp zegt dat Agractie hoopte dat de onderhandelingen over het akkoord zouden stoppen. "Onder deze condities was het beter dat er geen akkoord zou komen. Maar dit is niet het eindstation, want er moet natuurlijk wel een oplossing komen. Daarover zijn we in gesprek met kabinetsleden."
Meer uit Binnenland
HOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse wethouder Richard de Mos (Economie en Binnenstad) wil onderzoeken hoe personen die de voorbije dagen via sociale media hebben opgeroepen tot plunderingen en geweld financieel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de schade die Haagse ondernemers hierdoor hebben geleden. Dat heeft hij zondag laten weten.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
15 uur geleden