Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agractie: aandacht ligt bij landbouwdebat, niet bij protest

Agractie: aandacht ligt bij landbouwdebat, niet bij protest

DEN HAAG (ANP) - Boerenactieorganisatie Agractie hoopt dat nieuwe demonstraties vanwege het landbouwbeleid voorlopig niet nodig zijn, hoewel er voor de agrarische sector nog van alles op het spel staat. Dat zegt Agractie-voorman Bart Kemp in een reactie op het boerenprotest donderdag in Den Haag, waar Agractie bewust niet bij aanwezig was. "Wij hebben duidelijk aangegeven dat we op dit moment geen actuele aanleiding en bovendien geen motivatie zagen bij onze achterban voor een demonstratie. Daarom hebben wij ons er ook niet mee bemoeid."

Het protest in Den Haag was een initiatief van Farmers Defence Force. FDF had van tevoren gezegd duizenden demonstranten te verwachten, maar uiteindelijk trokken enkele honderden mensen donderdag naar het Haagse Malieveld. BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas liet op het laatste moment verstek gaan omdat ze vond dat FDF niet voldoende afstand had genomen van intimidatie van CDA-Kamerleden. Desgevraagd wil Agractie-voorman Kemp nog niet reageren op de afwezigheid van de politica, die zich in de Tweede Kamer profileert als de belangenbehartiger van de agrarische sector.

"Onze aandacht ligt vandaag vooral bij het landbouwdebat", zegt Kemp, verwijzend naar het debat in de Tweede Kamer over het geklapte landbouwakkoord dat donderdagochtend is begonnen. Agractie trok zich eind maart terug uit de gesprekken over het akkoord, die ruim een week geleden helemaal werden gestaakt nadat LTO uit het overleg was gestapt. Kemp zegt dat Agractie hoopte dat de onderhandelingen over het akkoord zouden stoppen. "Onder deze condities was het beter dat er geen akkoord zou komen. Maar dit is niet het eindstation, want er moet natuurlijk wel een oplossing komen. Daarover zijn we in gesprek met kabinetsleden."

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

5 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

6 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

6 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

6 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

6 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

8 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

8 uur geleden