Agentschap wil minstens kwart Duits spoor open voor concurrentie
BONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.
Het precieze percentage moet later nog worden vastgesteld, maar het agentschap stelt voor dat spoorbedrijf Deutsche Bahn maximaal 60 tot 75 procent van de dienstregeling mag verzorgen op trajecten waar een maximumcapaciteit geldt. Daarmee raakt het voornamelijk langeafstandsreizen.
Tot nu toe is investeren voor andere vervoerders lastig, omdat ze niet kunnen inschatten of er voldoende plek op het spoor vrij is, aldus het agentschap. Dat wil ook dat die bedrijven verkooppunten en wachtruimtes krijgen op stations.
Reizigers krijgen nu met veel treinuitval en lange vertragingen te maken door werkzaamheden aan het verouderde Duitse spoornetwerk.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
7 uur geleden