Agentschap Telecom versterkt toezicht op cyberveiligheid
AMERSFOORT (ANP) - Omdat er steeds meer dreiging van cyberaanvallen uitgaat, moeten aanbieders van netwerken alles in het werk stellen om hun netwerken veilig en betrouwbaar te houden. Het Agentschap Telecom maakt van de controles daarop dit jaar een speerpunt. Ook aanbieders van communicatiediensten als WhatsApp en Skype vallen sinds dit jaar onder het toezicht van de waakhond en moeten zorgen dat hun diensten bereikbaar blijven.
Steeds meer bedrijven en zorginstellingen, maar ook vitale diensten als energievoorziening en telecommunicatie hebben last van cyberaanvallen. Het Agentschap Telecom controleert daarom of aanbieders aan alle eisen van de richtlijn van de overheid voldoen om hun netwerken te beveiligen. Dat begint met een periode van voorlichting en voorbereiding, maar in oktober start de waakhond met gerichte inspecties.
Om de energiesector weerbaar te houden en de energievoorziening te garanderen houdt het agentschap dit jaar ook toezicht op deze sector. Fabrikanten en dienstverleners in de energiesector moeten adequate maatregelen nemen om de cyberveiligheid van hun producten, systemen en processen te waarborgen. Het agentschap blijft ook toezicht houden op de graafwerkzaamheden voor leidingen en kabels om onderbrekingen in de levering te voorkomen.
Voor de klimaatdoelen is de digitale infrastructuur essentieel aangezien de energietransitie niet kan niet slagen zonder dat laadpalen, energiemeters, zonnepanelen of warmtepompen vlekkeloos werken. Daarom onderzoekt het agentschap in 2022 onder meer de impact en risico’s van elektrische apparatuur die zowel aan het elektriciteitsnet als aan het internet gekoppeld is. Het agentschap versterkt ook het toezicht op apparatuur die niet aan de Europese eisen voldoet.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".
34 minuten geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.
37 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.
43 minuten geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 naar boven bijgesteld, nadat de Italiaanse sportwagenfabrikant in het tweede kwartaal beter presteerde dan verwacht. De sterke resultaten zijn vooral te danken aan de grote vraag naar exclusieve modellen, zoals het topmodel F80 en een duurdere uitvoering van de Purosangue, de eerste SUV van Ferrari.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz lijkt weer wat aan te trekken, ondanks de aanhoudende vijandelijkheden in het Midden-Oosten. Zo is er in de nacht van woensdag op donderdag ook een door QatarEnergy beheerde gastanker door de belangrijke zeestraat bij Iran gevaren. Dit is het eerste schip van dit type dat volgens scheepsvolgdata de waterweg heeft verlaten sinds 11 juli.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.
1 uur geleden