Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Agentschap Telecom duikt in kunstmatige intelligentie'

'Agentschap Telecom duikt in kunstmatige intelligentie'

GRONINGEN (ANP) - Het Agentschap Telecom onderzoekt of het toezicht zou moeten houden op kunstmatige intelligentie. Dat heeft de nieuwe directeur-hoofdinspecteur Angeline van Dijk van de waakhond gezegd in een interview met het AD.

"Hoe zitten de algoritmen van kunstmatige intelligentie in elkaar, hoe meet je de kwaliteit van de berekeningen? We willen kijken of we ons daar als toezichthouder pro-actief mee bezig moeten houden", liet ze weten.

Volgens Van Dijk zijn er de laatste tijd steeds meer bedrijven en organisaties bezig met kunstmatige intelligentie. Het gaat dan bijvoorbeeld om het gebruiken van software of het experimenteren daarmee. Van Dijk geeft aan dat het Agentschap zijn opties bekijkt. De waakhond zou actie willen ondernemen als de algoritmen in intelligente software tot onwenselijke, onethische of mogelijk discriminerende uitkomsten leiden.

Nieuwe wetsvoorstellen

Onder meer in de financiële sector wordt kunstmatige intelligentie erg interessant gevonden. Vorige maand kondigde ING nog aan een bepaald analyseplatform op eigen benen te zetten. Het systeem, bedoeld als hulp voor portefeuillebeheerders, werkt met kunstmatige intelligentie om afwijkingen in obligatiehandel op te sporen.

Meerdere autoriteiten kijken de laatste tijd naar het fenomeen. Zo komt de Europese Commissie later dit jaar ook met nieuwe wetsvoorstellen over kunstmatige intelligentie en over het gebruik van niet-persoonlijke data.

Meer uit Financieel

Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

40 minuten geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

58 minuten geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

1 uur geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

1 uur geleden
Nog steeds geen duidelijkheid over 'IT-incident' bij AH

ZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.

2 uur geleden
Wall Street begint afwachtend in aanloop naar cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.

3 uur geleden
Meer bestellingen bij Picnic na cyberbeveiligingsincident AH

AMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.

4 uur geleden