Agenten pleiten onschuldig voor de moord op zwarte Tyre Nichols
MEMPHIS (ANP/AFP/RTR) - De vijf politieagenten uit Memphis, in de Amerikaanse staat Tennessee, die verdacht worden van de moord op de zwarte man Tyre Nichols zeggen niet schuldig te zijn. Ook de andere beschuldigingen, van wangedrag, verstikking, kidnapping en buitensporig geweld wijzen ze af.
Op videobeelden is te zien hoe de 29-jarige Nichols op 7 januari door vijf agenten, eveneens zwarte Amerikanen, wordt geschopt en geslagen met een wapenstok. Nichols overleed drie dagen later aan zijn verwondingen. De man werd na een achtervolging aanvankelijk aangehouden voor een verkeerscontrole, maar die confrontatie liep uit de hand. De zaak leidde net als eerdere incidenten met buitensporig politiegeweld tegen zwarte Amerikanen tot ophef in de Verenigde Staten.
De vijf agenten werden na de beschuldigingen ontslagen uit het politiekorps maar zijn nog wel vrij op borg. Als ze worden veroordeeld, kunnen ze op basis van de beschuldigingen niet de doodstraf krijgen, die nog van toepassing is in Tennessee, maar wel een gevangenisstraf tot zestig jaar.
De volgende hoorzitting staat gepland op 1 mei.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
2 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
19 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
19 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
21 uur geleden