Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agenten pleiten onschuldig voor de moord op zwarte Tyre Nichols

Agenten pleiten onschuldig voor de moord op zwarte Tyre Nichols

MEMPHIS (ANP/AFP/RTR) - De vijf politieagenten uit Memphis, in de Amerikaanse staat Tennessee, die verdacht worden van de moord op de zwarte man Tyre Nichols zeggen niet schuldig te zijn. Ook de andere beschuldigingen, van wangedrag, verstikking, kidnapping en buitensporig geweld wijzen ze af.

Op videobeelden is te zien hoe de 29-jarige Nichols op 7 januari door vijf agenten, eveneens zwarte Amerikanen, wordt geschopt en geslagen met een wapenstok. Nichols overleed drie dagen later aan zijn verwondingen. De man werd na een achtervolging aanvankelijk aangehouden voor een verkeerscontrole, maar die confrontatie liep uit de hand. De zaak leidde net als eerdere incidenten met buitensporig politiegeweld tegen zwarte Amerikanen tot ophef in de Verenigde Staten.

De vijf agenten werden na de beschuldigingen ontslagen uit het politiekorps maar zijn nog wel vrij op borg. Als ze worden veroordeeld, kunnen ze op basis van de beschuldigingen niet de doodstraf krijgen, die nog van toepassing is in Tennessee, maar wel een gevangenisstraf tot zestig jaar.

De volgende hoorzitting staat gepland op 1 mei.

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

1 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

3 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

4 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

5 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

5 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

6 uur geleden