Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agenten ontslagen of gedegradeerd om misdragingen

Agenten ontslagen of gedegradeerd om misdragingen

MAASTRICHT (ANP) - Vijf medewerkers van de politie van de Limburgse basiseenheid Horst/Peel aan de Maas worden ontslagen. Tegen vier anderen worden disciplinaire maatregelen genomen zoals degradatie, vermindering van verlofuren of overplaatsing. Tegen nog eens twee medewerkers wordt een disciplinair traject gestart, maakte de politie woensdag bekend.

De negen hebben zich volgens de politie schuldig gemaakt aan pesterijen, ondermijnend gedrag, intimidatie, schending van het ambtsgeheim en misbruik van bevoegdheden. De negen medewerkers hebben zich aan een of meerdere van deze gedragingen schuldig gemaakt, aldus de politie.

Een van de negen had een leidinggevende functie binnen het basisteam met in totaal zo'n 80 medewerkers. De negen medewerkers kunnen nog in beroep gaan tegen de voorgenomen sancties. Tegen twee andere medewerkers van de basiseenheid wordt een disciplinair onderzoek ingesteld. Het vermoeden bestaat dat ook zij zich schuldig hebben gemaakt aan enigerlei vorm van plichtsverzuim. "Het gaat niet om medewerkers in een leidinggevende functie. Beide medewerkers worden niet buiten functie gesteld", meldt de politie.

Strafbare feiten

De politie kreeg in april 2019 de eerste signalen van "ondermijnend gedrag en pesterijen" binnen het basisteam. In totaal 160 medewerkers van de politie Limburg zijn gehoord tijdens dat onderzoek, dat in mei 2020 werd afgerond. Het Openbaar Ministerie (OM) startte een onderzoek omdat er ook vermoedens van strafbare feiten rezen. Om welke strafbare feiten het hierbij gaat wilde een woordvoerster van het OM woensdagmiddag niet zeggen. "Het onderzoek loopt nog", zei ze.

"Als je bij de politie werkt, heb je een voorbeeldfunctie. De gedragingen van deze medewerkers staan haaks op alles waar de politie voor staat", aldus Inge Godthelp-Teunissen, waarnemend politiechef eenheid Limburg. "De individuele gedragingen hebben grote impact gehad op het team. En ik kan me voorstellen ook op andere plaatsen in de organisatie."

De politie voert intussen ook functioneringsgesprekken met andere medewerkers over hun gedragingen. In verband met de privacy geeft de politie geen informatie over rangen en functies van de medewerkers.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

15 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

16 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

20 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

1 dag geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

1 dag geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden