Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agenten houden demonstranten op weg naar Tweede Kamer tegen

Agenten houden demonstranten op weg naar Tweede Kamer tegen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft boeren en demonstranten tegengehouden die probeerden vanaf het Malieveld de Tweede Kamer te bereiken. Door politiebusjes en agenten op linie voor het Centraal Station slaagden de demonstranten er niet in het tijdelijke Kamergebouw op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag te bereiken. Het kwam niet tot gevechten of rellen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse. Ook waren er alleen mensen te voet aanwezig, geen tractoren.

De demonstranten die zich donderdagochtend verzamelden bij het Kamergebouw werden weggestuurd naar het Malieveld. Even voor 15.00 uur trokken mensen opnieuw richting de Tweede Kamer omdat zij naar eigen zeggen op de publieke tribune wilden komen om daar het landbouwdebat te volgen. Dat is in principe toegestaan. Maar de groep is te groot voor de publieke tribune van de Tweede Kamer, constateert een ANP-verslaggever ter plekke.

Het was niet voorman Mark van den Oever van Farmers Defence Force (FDF) die opriep om naar de Tweede Kamer te lopen maar iemand anders van de FDF. Het was Van den Oever verboden om demonstranten op te roepen naar de Tweede Kamer te gaan. In Den Haag geldt donderdag een noodbevel.

Meer uit Binnenland

Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

10 minuten geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

27 minuten geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

30 minuten geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

33 minuten geleden
AP gaat beveiliging data bij ICT-leveranciers controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.

59 minuten geleden
Nieuwe verdachten opgepakt voor fatale schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft twee nieuwe verdachten aangehouden voor de dodelijke schietpartij aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West vorige maand. Het gaat om twee Amsterdammers van 25 en 36 jaar. Eerder werd al een 24-jarige man uit Amsterdam aangehouden.

1 uur geleden
Raad van State: houd meer rekening met toekomstige generaties

DEN HAAG (ANP) - Houd bij het maken van wetgeving meer rekening met toekomstige generaties, adviseert de Raad van State aan het kabinet. In zijn jaarverslag schrijft het adviesorgaan dat de politiek zich vaak richt op de problemen en mensen van nu. Dat terwijl besluiten over bijvoorbeeld pensioenen, klimaat, migratie en woningbouw veel langer doorwerken. De raad noemt de optie om de grondwet aan te passen om meer rekening te houden met de gevolgen voor kinderen en kleinkinderen.

1 uur geleden