Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agenten houden demonstranten op weg naar Tweede Kamer tegen

Agenten houden demonstranten op weg naar Tweede Kamer tegen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft boeren en demonstranten tegengehouden die probeerden vanaf het Malieveld de Tweede Kamer te bereiken. Door politiebusjes en agenten op linie voor het Centraal Station slaagden de demonstranten er niet in het tijdelijke Kamergebouw op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag te bereiken. Het kwam niet tot gevechten of rellen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse. Ook waren er alleen mensen te voet aanwezig, geen tractoren.

De demonstranten die zich donderdagochtend verzamelden bij het Kamergebouw werden weggestuurd naar het Malieveld. Even voor 15.00 uur trokken mensen opnieuw richting de Tweede Kamer omdat zij naar eigen zeggen op de publieke tribune wilden komen om daar het landbouwdebat te volgen. Dat is in principe toegestaan. Maar de groep is te groot voor de publieke tribune van de Tweede Kamer, constateert een ANP-verslaggever ter plekke.

Het was niet voorman Mark van den Oever van Farmers Defence Force (FDF) die opriep om naar de Tweede Kamer te lopen maar iemand anders van de FDF. Het was Van den Oever verboden om demonstranten op te roepen naar de Tweede Kamer te gaan. In Den Haag geldt donderdag een noodbevel.

Meer uit Binnenland

Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

2 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

4 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

6 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

6 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

10 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

12 uur geleden