Agenten houden demonstranten op weg naar Tweede Kamer tegen
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft boeren en demonstranten tegengehouden die probeerden vanaf het Malieveld de Tweede Kamer te bereiken. Door politiebusjes en agenten op linie voor het Centraal Station slaagden de demonstranten er niet in het tijdelijke Kamergebouw op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag te bereiken. Het kwam niet tot gevechten of rellen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse. Ook waren er alleen mensen te voet aanwezig, geen tractoren.
De demonstranten die zich donderdagochtend verzamelden bij het Kamergebouw werden weggestuurd naar het Malieveld. Even voor 15.00 uur trokken mensen opnieuw richting de Tweede Kamer omdat zij naar eigen zeggen op de publieke tribune wilden komen om daar het landbouwdebat te volgen. Dat is in principe toegestaan. Maar de groep is te groot voor de publieke tribune van de Tweede Kamer, constateert een ANP-verslaggever ter plekke.
Het was niet voorman Mark van den Oever van Farmers Defence Force (FDF) die opriep om naar de Tweede Kamer te lopen maar iemand anders van de FDF. Het was Van den Oever verboden om demonstranten op te roepen naar de Tweede Kamer te gaan. In Den Haag geldt donderdag een noodbevel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
2 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
16 uur geleden