Agenten gewond tijdens drukke jaarwisseling in het zuiden
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft het in het zuiden van het land op veel plaatsen erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. In Helmond moesten twee agenten naar het ziekenhuis nadat zij door jongeren met vuurwerk werden bekogeld. Een van hen liep gehoorschade op. In het Limburgse Geleen werden ook agenten bekogeld met vuurwerk toen zij optraden tegen mensen die vuurwerk naar een woning gooiden. Ook in Breda en Roosendaal werd vuurwerk naar de politie en brandweer gegooid. Die spreekt desondanks van een beheersbare avond en nacht zonder grote incidenten.
In Helmond sneuvelde ook een voorruit van een politieauto toen die bestookt werd met vuurwerk. Het voertuig was daardoor niet meer inzetbaar, aldus de politie. Uiteindelijk werd iemand aangehouden in de Brabantse plaats. In de hele regio Oost-Brabant ging het in totaal om elf aanhoudingen, waaronder voor vernieling, bedreiging en rijden onder invloed. Bij het incident in Geleen werd iemand aangehouden voor belediging, nadat de politie had opgetreden en een groep mensen uit elkaar had gedreven.
Op oudejaarsdag raakte iemand in Hapert (Noord-Brabant) zwaargewond bij carbidschieten. Hij is per ambulance naar een ziekenhuis gebracht. In Sevenum (Limburg) liep iemand ernstige verwondingen op door het afsteken van vuurwerk, aldus de politie, die persoon is per traumahelikopter naar een ziekenhuis vervoerd.
De afgelopen twee jaarwisselingen golden allerlei strikte coronamaatregelen, zoals een landelijk vuurwerkverbod en een maximum groepsgrootte voor zowel binnen als buiten. Het aantal gevallen van geweld tegen de politie steeg ondanks de beperkingen die toen van kracht waren.
Meer uit Binnenland
BARNEVELD (ANP) - De toename van het aantal wolvenaanvallen moet gestopt worden. Dat zegt burgemeester van Barneveld Jacco van der Tak in een reactie op een analyse van het ANP, waaruit blijkt dat wolven dit jaar tot oktober al bijna evenveel schapen en ander vee hebben aangevallen als in heel 2024.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tot oktober hebben wolven al bijna evenveel schapen en ander vee aangevallen als in heel 2024. In de eerste negen maanden zijn er 714 aanvallen op dieren geregistreerd, tegenover 770 in heel vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie handelt voor de provincies wolvenzaken af.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft een platform gelanceerd waar mensen die betrokken waren bij een verkeersongeval elkaar kunnen vinden en contact kunnen leggen. Het gaat om jijwasookdaar.nl, waar betrokkenen een ongeval kunnen terugvinden of zich kunnen aanmelden. Als beide partijen dat willen, kunnen ze met elkaar in contact komen via een beveiligde chat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Bij een steekpartij aan de Oude Stadsgracht in het centrum van Eindhoven zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee personen gewond geraakt. De twee mannen zijn naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De brand in het woonzorgcentrum in Tilburg is onder controle. De brandweer inspecteert het complex de Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan en verricht metingen, meldde de veiligheidsregio rond 19.00 uur. Door de brand raakten vier mensen gewond, van wie drie zwaargewond. Volgens de veiligheidsregio lijkt het erop dat de brand begon in een meterkast.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.
16 uur geleden