Agenten en brandweerlieden gewond bij boerenprotesten Brussel
BRUSSEL (ANP) - Bij nieuwe boerenprotesten in Brussel zijn twee agenten en ook brandweerlieden gewond geraakt. Ontevreden boeren stichtten her en der brand en bekogelden de politie met mest, eieren en vuurwerk. Die antwoordde met traangas en het waterkanon. Een man die molotovcocktails gooide, is opgepakt.
De boeren botsten op blokkades die de Belgische politie had opgeworpen om hen weg te houden van het gebouw waar de landbouwministers van de EU-landen vergaderen. Ze zijn ontevreden over de tegemoetkomingen die de ministers hun willen doen en blijven klagen over knellende klimaat- en milieuregels.
Twee agenten moesten naar het ziekenhuis en zijn beiden een week of twee uitgeschakeld, laat de politie weten. Naast de arrestatie van iemand die de hulpdiensten met molotovcocktails bestookte, zijn er ook processen-verbaal opgemaakt voor verkeersovertredingen.
"Het geweld, de brandstichtingen en vernielingen zijn onaanvaardbaar", zegt de Belgische minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden. Ze dringt aan op het zo snel mogelijk opsporen van de daders.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
6 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
36 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.
3 uur geleden