Agenten en brandweerlieden gewond bij boerenprotesten Brussel
BRUSSEL (ANP) - Bij nieuwe boerenprotesten in Brussel zijn twee agenten en ook brandweerlieden gewond geraakt. Ontevreden boeren stichtten her en der brand en bekogelden de politie met mest, eieren en vuurwerk. Die antwoordde met traangas en het waterkanon. Een man die molotovcocktails gooide, is opgepakt.
De boeren botsten op blokkades die de Belgische politie had opgeworpen om hen weg te houden van het gebouw waar de landbouwministers van de EU-landen vergaderen. Ze zijn ontevreden over de tegemoetkomingen die de ministers hun willen doen en blijven klagen over knellende klimaat- en milieuregels.
Twee agenten moesten naar het ziekenhuis en zijn beiden een week of twee uitgeschakeld, laat de politie weten. Naast de arrestatie van iemand die de hulpdiensten met molotovcocktails bestookte, zijn er ook processen-verbaal opgemaakt voor verkeersovertredingen.
"Het geweld, de brandstichtingen en vernielingen zijn onaanvaardbaar", zegt de Belgische minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden. Ze dringt aan op het zo snel mogelijk opsporen van de daders.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
23 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
33 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
3 uur geleden