Agenten en brandweerlieden gewond bij boerenprotesten Brussel
BRUSSEL (ANP) - Bij nieuwe boerenprotesten in Brussel zijn twee agenten en ook brandweerlieden gewond geraakt. Ontevreden boeren stichtten her en der brand en bekogelden de politie met mest, eieren en vuurwerk. Die antwoordde met traangas en het waterkanon. Een man die molotovcocktails gooide, is opgepakt.
De boeren botsten op blokkades die de Belgische politie had opgeworpen om hen weg te houden van het gebouw waar de landbouwministers van de EU-landen vergaderen. Ze zijn ontevreden over de tegemoetkomingen die de ministers hun willen doen en blijven klagen over knellende klimaat- en milieuregels.
Twee agenten moesten naar het ziekenhuis en zijn beiden een week of twee uitgeschakeld, laat de politie weten. Naast de arrestatie van iemand die de hulpdiensten met molotovcocktails bestookte, zijn er ook processen-verbaal opgemaakt voor verkeersovertredingen.
"Het geweld, de brandstichtingen en vernielingen zijn onaanvaardbaar", zegt de Belgische minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden. Ze dringt aan op het zo snel mogelijk opsporen van de daders.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.
4 minuten geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Twintig handlangers van Jos Leijdekkers, ook bekend als Bolle Jos, zijn schuldig bevonden aan de invoer van 11 ton cocaïne uit Sierra Leone. De Dendermondse strafrechter heeft hen dinsdag celstraffen van achttien maanden tot tien jaar opgelegd. Ook legde de rechter boetes van 4000 tot 80.000 euro op. Een aantal drugscriminelen kreeg daarnaast een havenverbod.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
9 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
9 uur geleden