Agenten doden schutter in kerk van televisieprediker Osteen
HOUSTON (ANP) - Een vrouw die zondagmiddag in een kerk in de Amerikaanse stad Houston met een geweer om zich heen schoot, is door twee agenten die daar buiten diensttijd aanwezig waren doodgeschoten. Daarbij is een kind dat de vrouw bij zich had gewond geraakt.
Het incident vond plaats in de Lakewood Church van de bekende televisieprediker Joel Osteen. De vrouw, volgens de politie tussen de 30 en 35 jaar, liep tegen 14.00 uur lokale tijd de kerk binnen met het kind, dat een politiewoordvoerder ongeveer vijf jaar oud schat. Ze droeg een geweer bij zich en opende vuur. Ook zou zij hebben geroepen dat ze een bom bij zich had.
De vrouw werd doodgeschoten voordat zij zelf slachtoffers maakte in de kerk, waar op dat moment voorbereidingen werden getroffen voor één van de Spaanstalige diensten van de dag.
Het kind is in kritieke toestand opgenomen in een kinderziekenhuis. Het was de politie zondagmiddag nog niet duidelijk wat de relatie was tussen de vrouw en het kind. In de tas en in de auto van de vrouw zijn geen explosieven aangetroffen. De politie tast nog in het duister over haar motief. Daders van schietpartijen in de VS zijn zelden vrouw; volgens het National Threat Assessment Center (NTAC) van de Amerikaanse geheime dienst werd in de periode van 2016 tot 2020 96 procent van de gevallen van massageweld - meestal schietpartijen - veroorzaakt door mannen.
Lakewood Church, een zogenoemde 'megakerk', is gevestigd in een voormalig basketbalstadion en biedt plaats aan zo'n 16.000 kerkgangers. Ieder weekend trekken de verschillende diensten in de kerk meer dan 40.000 bezoekers.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
24 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
2 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
7 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
7 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
7 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
11 uur geleden