Agenten doden schutter in kerk van televisieprediker Osteen
HOUSTON (ANP) - Een vrouw die zondagmiddag in een kerk in de Amerikaanse stad Houston met een geweer om zich heen schoot, is door twee agenten die daar buiten diensttijd aanwezig waren doodgeschoten. Daarbij is een kind dat de vrouw bij zich had gewond geraakt.
Het incident vond plaats in de Lakewood Church van de bekende televisieprediker Joel Osteen. De vrouw, volgens de politie tussen de 30 en 35 jaar, liep tegen 14.00 uur lokale tijd de kerk binnen met het kind, dat een politiewoordvoerder ongeveer vijf jaar oud schat. Ze droeg een geweer bij zich en opende vuur. Ook zou zij hebben geroepen dat ze een bom bij zich had.
De vrouw werd doodgeschoten voordat zij zelf slachtoffers maakte in de kerk, waar op dat moment voorbereidingen werden getroffen voor één van de Spaanstalige diensten van de dag.
Het kind is in kritieke toestand opgenomen in een kinderziekenhuis. Het was de politie zondagmiddag nog niet duidelijk wat de relatie was tussen de vrouw en het kind. In de tas en in de auto van de vrouw zijn geen explosieven aangetroffen. De politie tast nog in het duister over haar motief. Daders van schietpartijen in de VS zijn zelden vrouw; volgens het National Threat Assessment Center (NTAC) van de Amerikaanse geheime dienst werd in de periode van 2016 tot 2020 96 procent van de gevallen van massageweld - meestal schietpartijen - veroorzaakt door mannen.
Lakewood Church, een zogenoemde 'megakerk', is gevestigd in een voormalig basketbalstadion en biedt plaats aan zo'n 16.000 kerkgangers. Ieder weekend trekken de verschillende diensten in de kerk meer dan 40.000 bezoekers.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
23 minuten geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
9 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
12 uur geleden