
Agenten doden schutter in kerk van televisieprediker Osteen
HOUSTON (ANP) - Een vrouw die zondagmiddag in een kerk in de Amerikaanse stad Houston met een geweer om zich heen schoot, is door twee agenten die daar buiten diensttijd aanwezig waren doodgeschoten. Daarbij is een kind dat de vrouw bij zich had gewond geraakt.
Het incident vond plaats in de Lakewood Church van de bekende televisieprediker Joel Osteen. De vrouw, volgens de politie tussen de 30 en 35 jaar, liep tegen 14.00 uur lokale tijd de kerk binnen met het kind, dat een politiewoordvoerder ongeveer vijf jaar oud schat. Ze droeg een geweer bij zich en opende vuur. Ook zou zij hebben geroepen dat ze een bom bij zich had.
De vrouw werd doodgeschoten voordat zij zelf slachtoffers maakte in de kerk, waar op dat moment voorbereidingen werden getroffen voor één van de Spaanstalige diensten van de dag.
Het kind is in kritieke toestand opgenomen in een kinderziekenhuis. Het was de politie zondagmiddag nog niet duidelijk wat de relatie was tussen de vrouw en het kind. In de tas en in de auto van de vrouw zijn geen explosieven aangetroffen. De politie tast nog in het duister over haar motief. Daders van schietpartijen in de VS zijn zelden vrouw; volgens het National Threat Assessment Center (NTAC) van de Amerikaanse geheime dienst werd in de periode van 2016 tot 2020 96 procent van de gevallen van massageweld - meestal schietpartijen - veroorzaakt door mannen.
Lakewood Church, een zogenoemde 'megakerk', is gevestigd in een voormalig basketbalstadion en biedt plaats aan zo'n 16.000 kerkgangers. Ieder weekend trekken de verschillende diensten in de kerk meer dan 40.000 bezoekers.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD/ROME (ANP/AFP) - De 88-jarige paus Franciscus die in een ziekenhuis in Rome is opgenomen met bronchitis moet volgens het Vaticaan absolute rust houden.
27 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De aanslag met een auto in München van donderdag heeft aan zeker twee mensen het leven gekost. De Beierse politie meldde zaterdagmiddag dat een kind van twee was overleden, en berichtte korte tijd later dat ook haar 37-jarige moeder aan haar verwondingen was bezweken.
1 uur geledenWASHINGTON/MÜNCHEN (ANP/RTR) - De VS hebben Europese regeringen gevraagd wat ze precies kunnen bijdragen aan veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Washington heeft een document met vragen voorgelegd aan Europese bondgenoten, zoals de vraag hoeveel troepen er beschikbaar kunnen komen voor een eventuele Europese vredesmacht in Oekraïne.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Europese landen worden niet betrokken bij de gesprekken die de Verenigde Staten willen voeren met Rusland en Oekraïne over vrede. De Amerikaanse gezant voor Oekraïne en Rusland Keith Kellogg heeft dat gezegd tijdens de grote veiligheidsconferentie in München, melden The Guardian en CNBC.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 2-jarig kind dat zwaargewond was geraakt bij de aanslag in München van donderdag, is overleden. Een automobilist reed met een auto in op een groep betogers. Een 24-jarige man van Afghaanse komaf zit daarvoor vast.
2 uur geledenCAÏRO/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft beklemtoond dat de Verenigde Staten er bij Israël op moeten aandringen dat de wapenstilstandsakkoorden worden nageleefd. De VS zijn een van de bemiddelaars betrokken bij het tot stand komen van de akkoorden. Onderdeel daarvan is de geleidelijke vrijlating van de Israëlische gijzelaars in de Gazastrook en de vrijlating van een groot aantal Palestijnse gevangenen door Israël.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Als wordt gekeken naar nieuwe sancties tegen Rusland, zal worden meegewogen hoe het land zich opstelt bij vredesoverleg. Dat zijn de ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen overeengekomen.
5 uur geleden