Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agenten doden schutter in kerk van televisieprediker Osteen

Agenten doden schutter in kerk van televisieprediker Osteen

HOUSTON (ANP) - Een vrouw die zondagmiddag in een kerk in de Amerikaanse stad Houston met een geweer om zich heen schoot, is door twee agenten die daar buiten diensttijd aanwezig waren doodgeschoten. Daarbij is een kind dat de vrouw bij zich had gewond geraakt.

Het incident vond plaats in de Lakewood Church van de bekende televisieprediker Joel Osteen. De vrouw, volgens de politie tussen de 30 en 35 jaar, liep tegen 14.00 uur lokale tijd de kerk binnen met het kind, dat een politiewoordvoerder ongeveer vijf jaar oud schat. Ze droeg een geweer bij zich en opende vuur. Ook zou zij hebben geroepen dat ze een bom bij zich had.

De vrouw werd doodgeschoten voordat zij zelf slachtoffers maakte in de kerk, waar op dat moment voorbereidingen werden getroffen voor één van de Spaanstalige diensten van de dag.

Het kind is in kritieke toestand opgenomen in een kinderziekenhuis. Het was de politie zondagmiddag nog niet duidelijk wat de relatie was tussen de vrouw en het kind. In de tas en in de auto van de vrouw zijn geen explosieven aangetroffen. De politie tast nog in het duister over haar motief. Daders van schietpartijen in de VS zijn zelden vrouw; volgens het National Threat Assessment Center (NTAC) van de Amerikaanse geheime dienst werd in de periode van 2016 tot 2020 96 procent van de gevallen van massageweld - meestal schietpartijen - veroorzaakt door mannen.

Lakewood Church, een zogenoemde 'megakerk', is gevestigd in een voormalig basketbalstadion en biedt plaats aan zo'n 16.000 kerkgangers. Ieder weekend trekken de verschillende diensten in de kerk meer dan 40.000 bezoekers.

Meer uit Buitenland

Aantal verdrinkingen tijdens Franse hittegolf verder opgelopen

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.

6 minuten geleden
Israël: troepen pas weg na ontwapening Hezbollah

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël trekt zijn troepen pas terug uit Libanon als Hezbollah volledig is ontwapend. Dat heeft de Israëlische defensieminister Israel Katz verklaard, berichten verschillende media.

35 minuten geleden
Meer dan 10.000 bij eerste Pride Boedapest sinds aftreden Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.

1 uur geleden
Levende baby onder het puin gevonden in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Hulpverleners hebben een pasgeboren baby gered onder het puin van een ingestort gebouw in de zwaar getroffen kuststad La Guaira. Dat gebeurde 32 uur nadat een dubbele aardbeving delen van Venezuela zwaar verwoestte.

1 uur geleden
Ook heetste dag ooit gemeten in Denemarken en Tsjechië

KOPENHAGEN/PRAAG (ANP/AFP) - In Denemarken en Tsjechië zijn de hoogste temperaturen ooit gemeten. In Denemarken was het zaterdag 37 graden in Aarhus en in Tsjechië werd het even ten noorden van Praag 40,6 graden.

1 uur geleden
Hitterecord in Duitsland na een dag alweer verbroken: 41,5 graden

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Het hitterecord in Duitsland is na een dag weer verbroken. Vrijdag werd de tot dan toe hoogste temperatuur ooit gemeten in het land met 41,3 graden, maar zaterdag is 41,5 graden gemeten door een meetstation in het oosten van het land, meldt de weerdienst DWD.

2 uur geleden
Aardbeving van 6.0 in Afghanistan

KABUL (ANP/RTR/AFP) - Het noorden van Afghanistan is getroffen door een aardbeving met een kracht van 6.0, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC). Het is nog niet duidelijk hoe groot de schade is en of er slachtoffers zijn, maar de beving werd in elk geval gevoeld in de hoofdstad Kabul en het noorden van Pakistan.

2 uur geleden