Agenten doden schutter in kerk van televisieprediker Osteen
HOUSTON (ANP) - Een vrouw die zondagmiddag in een kerk in de Amerikaanse stad Houston met een geweer om zich heen schoot, is door twee agenten die daar buiten diensttijd aanwezig waren doodgeschoten. Daarbij is een kind dat de vrouw bij zich had gewond geraakt.
Het incident vond plaats in de Lakewood Church van de bekende televisieprediker Joel Osteen. De vrouw, volgens de politie tussen de 30 en 35 jaar, liep tegen 14.00 uur lokale tijd de kerk binnen met het kind, dat een politiewoordvoerder ongeveer vijf jaar oud schat. Ze droeg een geweer bij zich en opende vuur. Ook zou zij hebben geroepen dat ze een bom bij zich had.
De vrouw werd doodgeschoten voordat zij zelf slachtoffers maakte in de kerk, waar op dat moment voorbereidingen werden getroffen voor één van de Spaanstalige diensten van de dag.
Het kind is in kritieke toestand opgenomen in een kinderziekenhuis. Het was de politie zondagmiddag nog niet duidelijk wat de relatie was tussen de vrouw en het kind. In de tas en in de auto van de vrouw zijn geen explosieven aangetroffen. De politie tast nog in het duister over haar motief. Daders van schietpartijen in de VS zijn zelden vrouw; volgens het National Threat Assessment Center (NTAC) van de Amerikaanse geheime dienst werd in de periode van 2016 tot 2020 96 procent van de gevallen van massageweld - meestal schietpartijen - veroorzaakt door mannen.
Lakewood Church, een zogenoemde 'megakerk', is gevestigd in een voormalig basketbalstadion en biedt plaats aan zo'n 16.000 kerkgangers. Ieder weekend trekken de verschillende diensten in de kerk meer dan 40.000 bezoekers.
Meer uit Buitenland
SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
13 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
39 minuten geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
4 uur geleden