Agente stuk meegesleurd in rijdende auto
AXEL (ANP) - Een politieagente is een stuk meegesleurd in een rijdende auto, door een 32-jarige mogelijk dronken bestuurder. Het voorval gebeurde eerder deze week in Axel, een plaats in Zeeland. De agente raakte gewond en heeft aangifte gedaan, meldt de politie donderdag.
De agente stond het verkeer te regelen op de Langeweg na een ongeval. Daar sprak ze een bestuurder die zich zorgen maakte over de auto achter hem. De vrouw in die auto zou al slingerend en bumperklevend over de weg hebben gereden. De agente is naar de vrouw in kwestie toegegaan en zag haar in haar auto zitten met tussen de benen een geopende fles wijn. De agente "krijgt de indruk dat de bestuurster gedronken heeft", aldus de politie.
Ze vroeg de bestuurder om de motor van de auto stil te zetten, maar dat deed de vrouw niet. Toen de agente in de auto boog om zelf de sleutel uit het contact te halen, gaf de bestuurder gas en werd de agente een stuk meegesleurd. Ze kon zich losmaken, waarna de bestuurder even verderop tegen een andere auto reed. De vrouw, afkomstig uit het eveneens Zeeuwse Sint Jansteen is aangehouden en zit vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.
37 minuten geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft veel vuurwerk gevonden in een bestelbus in het Brabantse Sint-Michielsgestel. Het ging in totaal om 1045 kilo, waaronder illegaal vuurwerk.
1 uur geledenHEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
16 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
18 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
19 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
20 uur geleden