Agent voelt zich bedreigd en geeft verdachte kopstoot
ROTTERDAM (ANP) - Een agent heeft vrijdag in Rotterdam een kopstoot uitgedeeld aan een man. De agent voelde zich tijdens een preventieve fouilleeractie dusdanig bedreigd, dat hij de verdachte met een kopstoot uit balans bracht, zodat hij kon worden aangehouden, meldt de politie zondag. Andere mannen filmden het incident, en postten de kopstoot op sociale media.
Surveillerende agenten waren vrijdag op de Persoonshaven preventief aan het fouilleren. Een aantal mannen liep een garagebox in, met de mededeling dat zij daar niet konden worden gefouilleerd. De agenten gingen echter wel over tot fouillering "op grond van het bevel, dat is afgegeven door de burgemeester om de veiligheid in dat veiligheidsrisicogebied te bevorderen", aldus de politie.
Een van de mannen probeerde het rolluik te sluiten, zodat de agenten ingesloten zouden worden. De agenten konden dit volgens de politie voorkomen, waarna een 39-jarige Rotterdammer buiten de garagebox door twee agenten werd aangehouden. Hierbij werd de kopstoot uitgedeeld, aldus de politie.
Baco
Op dat moment kwam een 22-jarige Rotterdammer met een baco in een hand op de agenten af. Ook hij is aangehouden.
De agenten hebben aangifte gedaan van bedreiging. De agent heeft daarnaast melding gedaan bij leidinggevenden van het door hem gebruikte geweld.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
6 minuten geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
2 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
3 uur geleden