Agent neergeschoten bij demonstratie in Louisville
RACISMELOUISVILLE (ANP/RTR/AFP) - Een agent is neergeschoten en gewond geraakt bij een demonstratie in het Amerikaanse Louisville, melden lokale media. Demonstranten zijn in meerdere steden in de Verenigde Staten de straat opgegaan uit ongenoegen over het besluit om maar één van de drie politieagenten te vervolgen die betrokken waren bij de dood van Breonna Taylor (26).
De zwarte vrouw kwam in maart in haar eigen huis door politiekogels om het leven. Haar dood is een vooraanstaande zaak geworden voor de Black Lives Matter-beweging, die protesteert tegen racisme en buitensporig politiegeweld.
Politieagent Brett Hankison, die in juni al werd ontslagen, is niet aangeklaagd voor het doden van Taylor, maar voor het nodeloos in gevaar brengen van haar buren. De andere twee agenten die fatale schoten zouden hebben gelost, worden in het geheel niet vervolgd.
De grootste demonstratie was in Louisville (Kentucky), waar de ex-ambulanceverpleegkundige om het leven werd gebracht door de politie. Onder meer in New York, Boston, Washington en Los Angeles werd ook gedemonstreerd.
Duizenden demonstranten gingen na de bekendmaking van het vervolgingsbesluit de straat op in Louisville. De advocaat van de nabestaanden veroordeelde het besluit als "schandelijk en beledigend". De politie, die was voorbereid op rellen, arresteerde meerdere personen in de middag en gebruikte 's avonds flitsgranaten om demonstranten te verdrijven uit een park waar een monument voor Taylor is opgericht.
De burgemeester van de stad had een avondklok vanaf 21.00 uur ingesteld en de noodtoestand uitgeroepen. Vijfhonderd man van de nationale garde staan paraat om eventueel in te grijpen. President Donald Trump zegt contact te houden met de gouverneur van de staat Kentucky. Trump liet ook weten het goed te vinden dat de nationale garde achter de hand wordt gehouden.
De Democratische presidentskandidaat Joe Biden zegt dat hij het vervolgingsbesluit wil bestuderen voordat hij er verder commentaar op geeft. Biden riep demonstranten op om vreedzaam te protesteren als zij de straat op gaan. Hij zei de dood van Taylor de betreuren.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
1 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
2 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
2 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.
4 uur geledenCHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
7 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
8 uur geleden