Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent Hongkong krijgt pijl in kuit

Agent Hongkong krijgt pijl in kuit

HONGKONG (ANP/DPA/AFP) - Tijdens protesten in Hongkong is een politieagent in zijn kuit getroffen door een pijl uit een boog. Die werd afgeschoten door een demonstrant. Ook hadden demonstranten grote katapulten gebouwd waarmee ze brandbommen afvuurden. De veiligheidsdiensten bestookten de betogers op hun beurt met traangas, rubberkogels en een waterkanon.

De protestacties concentreren zich de laatste tijd rond de technische universiteit Hong Kong Polytechnic University, ook wel PolyU genoemd. Die heeft afgelopen week beslist dat er uit veiligheidsoverwegingen geen colleges meer worden gegeven en dat het semester voortijdig wordt beëindigd.

Er worden ook de komende dag weer veel protesten verwacht. Maandag blijven scholen, universiteiten en crèches daarom dicht.

De protesten in Hongkong zijn de afgelopen tijd steeds verder geëscaleerd. Deze week viel er een dode. De betogingen richten zich tegen de toenemende invloed van Peking op het relatief vrije leven in de stadstaat.

Meer uit Buitenland

Turks regime legt Istanbul plat uit vrees voor betogingen

ISTANBUL (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben in de Turkse metropool Istanbul metro's, bussen en veerboten stilgelegd in een poging demonstraties op 1 mei te voorkomen. Voor de feestdag arresteerde de politie minstens honderd mensen die vermoedelijk van plan waren te protesteren op het centrale Taksimplein, waar sinds 2013 demonstraties verboden zijn.

4 uur geleden
Ruim tien EU-landen willen tekort laten oplopen voor defensie

BRUSSEL (ANP) - Twaalf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen om meer te kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om België, Denemarken, Estland, Finland, Duitsland, Griekenland, Hongarije, Letland, Polen, Portugal, Slowakije en Slovenië. Verwacht wordt dat nog meer verzoeken zullen worden ingediend, aangezien ook andere lidstaten belangstelling hebben getoond.

5 uur geleden
VS: Oekraïne wil mineralendeal op laatste moment wijzigen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zegt dat zijn land klaar is om een mineralendeal met Oekraïne te ondertekenen, maar dat dit niet mogelijk is omdat Oekraïne op het laatste moment nog wijzigingen wil aanbrengen.

6 uur geleden
Automobilist verliest controle in Kopenhagen, meerdere gewonden

KOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.

8 uur geleden
Surinaamse oud-president Wijdenbosch (83) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.

9 uur geleden
Bergen gezonken jacht van Britse techmagnaat start komend weekend

PALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.

10 uur geleden
Premier Oekraïne bevestigt dat mineralendeal bijna klaar is

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.

10 uur geleden