Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent gewond geraakt tijdens onrustige nacht in Friesland

Agent gewond geraakt tijdens onrustige nacht in Friesland

ANJUM (ANP) - Een politieagent is in de nacht van donderdag op vrijdag ernstig gewond geraakt aan zijn gezicht tijdens een onrustige nacht in Anjum in Friesland. Een groep van zo'n 150 mensen zorgde voor ongeregeldheden in het dorp, meldt de politie. De Mobiele Eenheid (ME) moest meerdere charges uitvoeren. Ook in het Friese Ferwert was het onrustig.

De groep relschoppers stichtte in Anjum brand op de kruising van de Mûnebuorren, Skeanewei en de Burmaniastrjitte. De ME werd ingezet zodat de brandweer het vuur veilig kon blussen. De gemeente kondigde rond 00.30 uur een noodverordening af, waardoor niemand meer de straat op mocht. Toch werden er nog steeds branden gesticht en moest de ME opnieuw optreden.

Rond 02.40 uur stuurde een politieagent een man weg vanwege de geldende noodverordening. De man weigerde echter en gooide van twee meter afstand een stuk glas in het gezicht van de agent. In het ziekenhuis bleek dat de politieman meerdere breuken in zijn gezicht had opgelopen.

Zwaar vuurwerk

Voor het verwonden van de agent is een 27-jarige man uit de gemeente Noardeast-Fryslân aangehouden. Hij zit nog vast en wordt verhoord. Aanstaande maandag wordt hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank Noord-Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Bij de ongeregeldheden in Anjum hield de politie ook nog een 18-jarige jongen uit de gemeente aan, omdat hij met houten planken richting de ME gooide.

In het dorp Ferwert in dezelfde gemeente was het eerder op de avond ook onrustig. Bij een grote brand riep de brandweer de hulp in van de politie, zodat de brand veilig geblust kon worden. Een groep van ongeveer dertig mensen keerde zich tegen de politie en gooide met zwaar vuurwerk en flessen. Rond middernacht was het weer rustig en de politie heeft niemand aangehouden.

Diep treurig

Marjan Abma-de Ruiter, teamchef van de politie in Noordoost Fryslân, noemt het onacceptabel dat een politieagent ernstig gewond is geraakt. "Collega’s die te maken krijgen met geweld kunnen rekenen op maximale ondersteuning vanuit de organisatie." Gerrit van de Kamp, voorzitter van de politiebond ACP, meldt op Twitter dat hij het "diep treurig" vindt "dat het weer zo uit de hand is gelopen met deze gevolgen". "Veel sterkte voor de collega en naasten."

De noodverordening in Anjum geldt tot 3 januari 08.00 uur. De gemeente komt met de maatregel zodat de politie sneller kan ingrijpen bij eventuele onregelmatigheden. Zo mag de politie preventief fouilleren, mensen staande houden of uit het gebied wegsturen.

Meer uit Binnenland

Ook Nederlands geld in nieuw wapenpakket uit VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.

1 uur geleden
Slachtofferhulp over kritiek op reclassering: vertrouwen cruciaal

UTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.

1 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers leggen 2 maart in hele land werk neer

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.

2 uur geleden
Rechtbank wijst beroep Hoge Veluwe over doden wolven af

ARNHEM (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe mag nog steeds geen wolven doden die in het park leven. De provincie Gelderland gaf daar vorig jaar april geen toestemming voor en de parkdirectie ging in beroep bij de rechter. Die oordeelt nu dat de Hoge Veluwe onder de huidige regels sowieso geen afschotvergunning kan krijgen en wijst het bezwaar daarom af. De Hoge Veluwe zegt wolven met name te willen kunnen afschieten om de kudde moeflons in het gebied te beschermen.

2 uur geleden
Celstraf van 14 jaar voor veroorzaken fatale explosie Vroomshoop

ALMELO (ANP) - De rechtbank in Almelo heeft een celstraf van veertien jaar opgelegd aan de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven. De naastgelegen woning werd compleet verwoest.

2 uur geleden
Geen gewonden door gaslek centrum Den Haag, gebied vrijgegeven

DEN HAAG (ANP) - Een deel van het winkelgebied in het centrum van Den Haag is donderdag afgesloten geweest na een gaslek. Niemand is gewond geraakt door het vrijgekomen gas, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden.

3 uur geleden
63-jarige fietser ernstig gewond na botsing met politieauto

ROTTERDAM (ANP) - Een politieauto is donderdagmiddag op de Schiedamsedijk in Rotterdam tegen een fietser aangereden. De politie was op weg naar een melding. De 63-jarige fietser is door de botsing ernstig gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden