Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent gewond geraakt tijdens onrustige nacht in Friesland

Agent gewond geraakt tijdens onrustige nacht in Friesland

ANJUM (ANP) - Een politieagent is in de nacht van donderdag op vrijdag ernstig gewond geraakt aan zijn gezicht tijdens een onrustige nacht in Anjum in Friesland. Een groep van zo'n 150 mensen zorgde voor ongeregeldheden in het dorp, meldt de politie. De Mobiele Eenheid (ME) moest meerdere charges uitvoeren. Ook in het Friese Ferwert was het onrustig.

De groep relschoppers stichtte in Anjum brand op de kruising van de Mûnebuorren, Skeanewei en de Burmaniastrjitte. De ME werd ingezet zodat de brandweer het vuur veilig kon blussen. De gemeente kondigde rond 00.30 uur een noodverordening af, waardoor niemand meer de straat op mocht. Toch werden er nog steeds branden gesticht en moest de ME opnieuw optreden.

Rond 02.40 uur stuurde een politieagent een man weg vanwege de geldende noodverordening. De man weigerde echter en gooide van twee meter afstand een stuk glas in het gezicht van de agent. In het ziekenhuis bleek dat de politieman meerdere breuken in zijn gezicht had opgelopen.

Zwaar vuurwerk

Voor het verwonden van de agent is een 27-jarige man uit de gemeente Noardeast-Fryslân aangehouden. Hij zit nog vast en wordt verhoord. Aanstaande maandag wordt hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank Noord-Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Bij de ongeregeldheden in Anjum hield de politie ook nog een 18-jarige jongen uit de gemeente aan, omdat hij met houten planken richting de ME gooide.

In het dorp Ferwert in dezelfde gemeente was het eerder op de avond ook onrustig. Bij een grote brand riep de brandweer de hulp in van de politie, zodat de brand veilig geblust kon worden. Een groep van ongeveer dertig mensen keerde zich tegen de politie en gooide met zwaar vuurwerk en flessen. Rond middernacht was het weer rustig en de politie heeft niemand aangehouden.

Diep treurig

Marjan Abma-de Ruiter, teamchef van de politie in Noordoost Fryslân, noemt het onacceptabel dat een politieagent ernstig gewond is geraakt. "Collega’s die te maken krijgen met geweld kunnen rekenen op maximale ondersteuning vanuit de organisatie." Gerrit van de Kamp, voorzitter van de politiebond ACP, meldt op Twitter dat hij het "diep treurig" vindt "dat het weer zo uit de hand is gelopen met deze gevolgen". "Veel sterkte voor de collega en naasten."

De noodverordening in Anjum geldt tot 3 januari 08.00 uur. De gemeente komt met de maatregel zodat de politie sneller kan ingrijpen bij eventuele onregelmatigheden. Zo mag de politie preventief fouilleren, mensen staande houden of uit het gebied wegsturen.

Meer uit Binnenland

Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

2 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

4 uur geleden
Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending

AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.

4 uur geleden
Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

11 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

13 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

15 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

16 uur geleden