Agent gewond door kogel uit weggegooid vuurwapen
ROTTERDAM (ANP) - Een agent is in de nacht van zaterdag op zondag in Rotterdam gewond geraakt door een kogel toen een verdachte een wapen weggooide dat vervolgens afging. Hij raakte gewond aan zijn been en moest naar het ziekenhuis maar is inmiddels weer thuis. De agent maakt het naar omstandigheden goed, meldde de politie zondagochtend.
Drie Rotterdammers van 22, 26 en 32 jaar oud zijn aangehouden.
Het voorval gebeurde rond 02.00 uur in het centrum van de stad, aan de Westblaak. Daar hielden agenten drie mannen aan, na een melding van een bedreiging aan het nabijgelegen Eendrachtsplein. Toen de agenten hen wilden fouilleren, gooide een van de verdachten een tas met daarin een vuurwapen weg. Het wapen ging vervolgens af en de kogel raakte de agent in zijn been.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
2 uur geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
7 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
11 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
11 uur geleden