Agent gewond bij klimmen over hek in Veldhoven
VELDHOVEN (ANP) - Een politieagent is zaterdagnacht gewond geraakt toen hij een bedrijf in Veldhoven wilde controleren waar een inbraakalarm was afgegaan. Bij het beklimmen van het hek om het pand gleed hij uit en kwam hij vast te zitten aan een van de spijlen van het hek.
Het incident gebeurde rond 02.30 uur aan De Run in de Brabantse plaats. "De heenweg over het hek ging goed, maar de terugweg minder. Hij is uitgegleden en vast komen te zitten. De brandweer en ambulance hebben hem daarna uit zijn benarde positie bevrijd", aldus een politiewoordvoerder.
Achteraf bleek de melding van de inbraak loos alarm te zijn. De agent is naar het ziekenhuis gebracht voor verdere behandeling. Volgens de woordvoerder had hij "behoorlijke verwondingen", maar gaat het inmiddels naar omstandigheden goed met hem.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De burgemeesters van de vier grote steden (G4) zien de daklozenproblematiek in hun gemeente snel verslechteren. De hoeveelheid daklozen neemt "dramatisch snel toe" en daarbij ook het aantal meldingen van overlast. Er moeten concrete plannen komen om deze problemen op te lossen, schrijven Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag in een open brief aan het kabinet.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositieleider Jesse Klaver verwijt de VVD de belastingen voor werknemers steeds te verhogen en wel geld uit te trekken voor bijvoorbeeld vastgoedbeleggers. PRO hekelt dat het kabinet in totaal 8 miljard aan extra belastingen int, waarvan ongeveer de helft betaald wordt door mensen die werken. "Dit is waar het verschil zit tussen de VVD en PRO. Iedere keer dat u op het pluche zit, wordt er bezuinigd op gewone mensen," zei hij tegen VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bereikbaarheid wordt een nog groter probleem voor de regio Rotterdam. Dat zei burgemeester Carola Schouten tijdens het Miljoenenontbijt in Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam ziet dat het kabinet in de miljoenennota een stap zet met investeringen in onderhoud, "maar het is bij lange na niet genoeg".
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders verzoekt het kabinet om snel inzage te geven in een vroeger concept van de begroting voor volgend jaar. Aan het begin van de Algemene Politieke Beschouwingen verwees de PVV-leider naar een publicatie van dagblad NRC waarin werd geciteerd uit een conceptbegroting. Hij heeft het kabinet verzocht om deze binnen een halfuur naar de Tweede Kamer te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver vindt dat financiënminister Eelco Heinen (VVD) het kabinet in gevaar brengt door zijn houding in de begrotingsonderhandelingen. Volgens Klaver wil Heinen dat het alleen op zijn manier gaat en staat hij te weinig open voor inbreng van oppositiepartijen. Dat Heinen inschatte dat de oppositie de begroting toch niet zal wegstemmen, vindt Klaver "onverstandig".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de kelderbox aan de Remijden in Amsterdam-Osdorp waar op 12 juni een explosie was, lag ook een "wapenarsenaal", zei de officier van justitie woensdag tijdens een eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie deelt woensdagochtend weinig informatie over het onderzoek naar de sabotages op het spoor van dinsdag. Volgens een woordvoerster wordt met onder andere het Openbaar Ministerie uitgezocht "wat er allemaal loopt". "We zijn hard bezig. Het is heel groot, omvangrijk, op verschillende plekken in het land, dus we zijn alles goed aan het nagaan. Het loopt volop."
1 uur geleden