Agent gewond bij klimmen over hek in Veldhoven
VELDHOVEN (ANP) - Een politieagent is zaterdagnacht gewond geraakt toen hij een bedrijf in Veldhoven wilde controleren waar een inbraakalarm was afgegaan. Bij het beklimmen van het hek om het pand gleed hij uit en kwam hij vast te zitten aan een van de spijlen van het hek.
Het incident gebeurde rond 02.30 uur aan De Run in de Brabantse plaats. "De heenweg over het hek ging goed, maar de terugweg minder. Hij is uitgegleden en vast komen te zitten. De brandweer en ambulance hebben hem daarna uit zijn benarde positie bevrijd", aldus een politiewoordvoerder.
Achteraf bleek de melding van de inbraak loos alarm te zijn. De agent is naar het ziekenhuis gebracht voor verdere behandeling. Volgens de woordvoerder had hij "behoorlijke verwondingen", maar gaat het inmiddels naar omstandigheden goed met hem.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Koning Willem-Alexander noemt de bevindingen van het onderzoek naar de rol van de Oranjes in de koloniale geschiedenis van Nederland "onverbloemd en indringend". Dat het aan tegendraads leiderschap ontbrak binnen zijn familie, vindt hij "schrijnend en confronterend".
8 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Onderzoeker Gert Oostindie, onder wiens leiding onderzoek is gedaan naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden, prijst koning Willem-Alexander omdat die als staatshoofd excuses heeft aangeboden voor "de Atlantische slavernij en het extreme geweld in de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog".
10 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Het enthousiasme voor het Huis Oranje-Nassau in de voormalige koloniën werd afgedwongen binnen ongelijke machtsverhoudingen. Dat blijkt uit onderzoek naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden dat vrijdag wordt gepresenteerd.
18 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Het Huis Oranje-Nassau was "met overtuiging en zonder wezenlijke bedenkingen" betrokken bij het kolonialisme. Dat is de uitkomst van een drie jaar durend onderzoek naar de rol van de Oranjes in de koloniale geschiedenis van Nederland, tussen 1600 en 2025, dat is gedaan op verzoek van koning Willem-Alexander.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 42 Afghaanse mannen die in het verleden de Nederlandse ambassade in de Afghaanse hoofdstad Kabul hebben bewaakt, worden definitief niet naar Nederland gebracht. Ook de Hoge Raad heeft hun eis vrijdag afgewezen en laat de uitspraak van het gerechtshof in stand.
26 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De woning aan de Honingklaver in het Gelderse dorp Overasselt die vier weken gesloten is geweest op last van burgemeester Joerie Minses, wordt vrijdag weer geopend. De gemeente zegt dat er geen nieuwe feiten en omstandigheden naar voren gekomen zijn die een langere sluiting rechtvaardigen. Wel heeft de burgemeester besloten om twee maanden camerabewaking in te stellen rond de woning voor "het bevorderen van de rust en veiligheid in de omgeving".
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Er komt geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de Gazaanse student van de Universiteit Maastricht die in een video suggereerde betrokken te zijn geweest bij de aanval op Israël op 7 oktober. Het Openbaar Ministerie en de politie zien geen aanleiding daartoe. Na beoordeling is de conclusie dat er geen sprake is van strafbare feiten, zoals betrokkenheid bij een aanslag, verheerlijking van terrorisme of opruiing.
2 uur geleden