Agent gestoken door man met mes in Cannes
PARIJS (ANP) - Een man heeft met een mes een agent aanvallen in Cannes, een kuststad in het zuiden van Frankrijk. De autoriteiten maakten aanvankelijk bekend dat het slachtoffer gewond was geraakt, maar dat bleek later mee te vallen. De agent liep dankzij een kogelwerend vest geen noemenswaardig letsel op, liet de politie weten.
De autoriteiten hebben nog niet bekendgemaakt wat precies is voorgevallen. Nieuwszender BFM TV, dat zich baseert op een bron binnen de politie, bericht dat de dader de inzittenden aanviel van een politiewagen. De aanvaller opende een autodeur en begon te steken. Een van de agenten in de wagen zou vervolgens het vuur hebben geopend.
De dader zou levensbedreigende verwondingen hebben opgelopen en is overgebracht naar het ziekenhuis. Hij had volgens BFM TV de Algerijnse nationaliteit en zou geen bekende zijn geweest van de politie. Over zijn motief is nog niets bekend.
De Franse politie is vaker het doelwit van dergelijke aanvallen. In mei werd een agente neergestoken in de buurt van Nantes.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië zijn 35 doden en 30 gewonden gevallen door een botsing tussen twee bussen, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. Het ongeluk vond zaterdag plaats op de weg tussen de hoofdstad Damascus en Deir al-Zor.
27 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase onderwijsminister Dharmendra Pradhan stapt op na de aanhoudende demonstraties in het land, de grootste in jaren. De jonge betogers eisten onder meer zijn vertrek na een reeks onregelmatigheden bij belangrijke examens.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een bezoek gebracht aan het gebied ten westen van Madrid waar een grote natuurbrand woedt. De prioriteit bij het bestrijden van de vlammen ligt bij het "redden van levens", zei hij.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dat voor de tweede dag op rij een drone is neergeschoten die het luchtruim was binnengedrongen. Een F-16-gevechtsvliegtuig haalde het onbemande toestel neer boven een onbewoond gebied bij de grens met Oekraïne.
6 uur geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Een stagiaire op het militaire hoofdkwartier van de NAVO in België is opgepakt op verdenking van spionage en deelname aan een criminele organisatie. Dat heeft het federaal parket in België zaterdag bekendgemaakt. Het gaat om een Canadese vrouw van Chinese afkomst.
7 uur geleden