Agent die gewond raakte bij bestorming Capitool overleden
WASHINGTON (ANP) - Een agent van het Amerikaanse Capitool, die woensdag gewond raakte tijdens de bestorming van het gebouw, is donderdag (lokale tijd) overleden. Dat melden drie bronnen aan de Amerikaanse nieuwszender CNN.
Het is het vijfde dodelijke slachtoffer van de inval in de gebouwen van het Amerikaanse Congres door aanhangers van president Donald Trump. Donderdag vielen al vier doden. Een vrouw kwam om het leven door een vuurwapen en drie anderen overleden door nog onbekende oorzaak.
Een onbekend aantal mensen raakte gewond. Tientallen mensen zijn gearresteerd en meer aanhoudingen worden verwacht,.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Sinds het begin van de zomer is in de Europese Unie meer natuur afgebrand dan in dezelfde periode van recordjaar 2025. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van wekelijkse cijfers van klimaatdienst Copernicus.
20 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Van de mogelijk 60.000 mensen die in korte tijd de Spaanse enclave Ceuta zijn binnengedrongen, zijn er vrijdag al 25.000 terug naar Marokko gegaan. Dit is een schatting van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
43 minuten geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, schat dat er de afgelopen dagen zo'n 60.000 migranten het gebied zijn binnengekomen. Daarbij zijn zeker 34 mensen om het leven gekomen, zei hij tijdens een persmoment.
1 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft op bezoek in Ceuta de Marokkaanse autoriteiten bedankt voor hun bereidheid mee te werken aan de terugkeer van tienduizenden migranten. In korte tijd zijn tienduizenden mensen de Spaanse exclave binnengedrongen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Eurocommissarissen hebben van voorzitter Ursula von der Leyen opdracht gekregen de situatie in de Spaanse exclave Ceuta "onder controle te houden", stelt Von der Leyen op X. "De beelden uit Ceuta zijn onacceptabel. We kunnen niet toestaan dat iemand onze Unie binnenkomt zonder zich aan onze regels te houden."
1 uur geledenALGECIRAS/CEUTA (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat om het leven is gekomen bij pogingen de Spaanse exclave Ceuta te bereiken is opgelopen naar 24, schrijven Spaanse media. De Spaanse regering stuurt nieuwe versterkingen naar het gebied, inclusief drones en acht duikers met boten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt twee olietankers in de Straat van Hormuz te hebben beschoten. Die zouden vanuit de lucht worden geëscorteerd door de Amerikaanse krijgsmacht, maar zijn volgens Iran door de aanvallen tot stilstand gebracht. Vier andere schepen zouden daarna zijn omgedraaid om hetzelfde lot te voorkomen.
2 uur geleden