Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent die George Floyd arresteerde maandag 8 juni voor de rechter

Agent die George Floyd arresteerde maandag 8 juni voor de rechter

MINNEAPOLIS (ANP) - De agent die mede de dood heeft veroorzaakt van een zwarte arrestant een week geleden in Minneapolis, Derek Chauvin, wordt maandag 8 juni voor het eerst voor de rechter geleid. Amerikaanse media meldden aanvankelijk maandag 1 juni, maar de zitting is toch een week later gepland. En die staat nu komende maandag om 20.30 onze tijd op het programma volgens de website van de plaatselijke justitie.

De blanke Chauvin is ontslagen en vrijdag gearresteerd en wordt verdacht van doodslag. Bij de aanhouding van de zwarte 46-jarige George Floyd plaatste hij zijn knie op de nek van de verdachte. Chauvin drukte zijn knie op de inmiddels geboeide en gevloerde Floyd, die na circa 6 minuten geen tekenen van leven meer vertoonde. Chauvin bleef toch in deze positie nog bijna 3 minuten lang, terwijl omstanders hem en zijn collega's filmden. Floyd is volgens de lijkschouwing echter niet door verstikking om het leven gekomen, maar er speelde ook een reeks van factoren inclusief medische problemen van Floyd.

De beelden ontketenden een storm van protest tegen politiegeweld in heel de VS, waar in zeker 140 plaatsen sinds woensdag is betoogd. In veel grote steden zijn de betogingen uitgelopen op plunderingen, brandstichting en vernielingen, ook pal voor het Witte Huis in Washington. In meer dan twintig staten zijn de onlusten zo ernstig dat de nationale garde is ingeschakeld om de orde te herstellen.

Gevangenis

Chauvin is sinds zijn arrestatie al twee keer elders ondergebracht. Hij is volgens plaatselijke autoriteiten nu naar een grote gevangenis 35 kilometer ten oosten van Minneapolis gebracht. Dat zou onder meer zijn gebeurd wegens zorgen over de verspreiding van het coronavirus in bepaalde detentiecentra in de staat Minnesota.

De drie andere agenten die bij de arrestatie betrokken waren, zijn onlangs ook ontslagen. Alleen Chauvin wordt voor de dood van Floyd vervolgd. De familie van het slachtoffer hoopt dat ook de andere agenten nog aangeklaagd worden.

Meer uit Buitenland

Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

1 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

4 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

4 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

6 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

8 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

8 uur geleden
Kremlin: nieuwe onderhandelingen over Oekraïne met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.

9 uur geleden