Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent die George Floyd arresteerde maandag 8 juni voor de rechter

Agent die George Floyd arresteerde maandag 8 juni voor de rechter

MINNEAPOLIS (ANP) - De agent die mede de dood heeft veroorzaakt van een zwarte arrestant een week geleden in Minneapolis, Derek Chauvin, wordt maandag 8 juni voor het eerst voor de rechter geleid. Amerikaanse media meldden aanvankelijk maandag 1 juni, maar de zitting is toch een week later gepland. En die staat nu komende maandag om 20.30 onze tijd op het programma volgens de website van de plaatselijke justitie.

De blanke Chauvin is ontslagen en vrijdag gearresteerd en wordt verdacht van doodslag. Bij de aanhouding van de zwarte 46-jarige George Floyd plaatste hij zijn knie op de nek van de verdachte. Chauvin drukte zijn knie op de inmiddels geboeide en gevloerde Floyd, die na circa 6 minuten geen tekenen van leven meer vertoonde. Chauvin bleef toch in deze positie nog bijna 3 minuten lang, terwijl omstanders hem en zijn collega's filmden. Floyd is volgens de lijkschouwing echter niet door verstikking om het leven gekomen, maar er speelde ook een reeks van factoren inclusief medische problemen van Floyd.

De beelden ontketenden een storm van protest tegen politiegeweld in heel de VS, waar in zeker 140 plaatsen sinds woensdag is betoogd. In veel grote steden zijn de betogingen uitgelopen op plunderingen, brandstichting en vernielingen, ook pal voor het Witte Huis in Washington. In meer dan twintig staten zijn de onlusten zo ernstig dat de nationale garde is ingeschakeld om de orde te herstellen.

Gevangenis

Chauvin is sinds zijn arrestatie al twee keer elders ondergebracht. Hij is volgens plaatselijke autoriteiten nu naar een grote gevangenis 35 kilometer ten oosten van Minneapolis gebracht. Dat zou onder meer zijn gebeurd wegens zorgen over de verspreiding van het coronavirus in bepaalde detentiecentra in de staat Minnesota.

De drie andere agenten die bij de arrestatie betrokken waren, zijn onlangs ook ontslagen. Alleen Chauvin wordt voor de dood van Floyd vervolgd. De familie van het slachtoffer hoopt dat ook de andere agenten nog aangeklaagd worden.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

28 seconden geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

5 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

6 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

6 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

6 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

8 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

10 uur geleden