Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Agent die George Floyd arresteerde maandag 8 juni voor de rechter

Agent die George Floyd arresteerde maandag 8 juni voor de rechter

MINNEAPOLIS (ANP) - De agent die mede de dood heeft veroorzaakt van een zwarte arrestant een week geleden in Minneapolis, Derek Chauvin, wordt maandag 8 juni voor het eerst voor de rechter geleid. Amerikaanse media meldden aanvankelijk maandag 1 juni, maar de zitting is toch een week later gepland. En die staat nu komende maandag om 20.30 onze tijd op het programma volgens de website van de plaatselijke justitie.

De blanke Chauvin is ontslagen en vrijdag gearresteerd en wordt verdacht van doodslag. Bij de aanhouding van de zwarte 46-jarige George Floyd plaatste hij zijn knie op de nek van de verdachte. Chauvin drukte zijn knie op de inmiddels geboeide en gevloerde Floyd, die na circa 6 minuten geen tekenen van leven meer vertoonde. Chauvin bleef toch in deze positie nog bijna 3 minuten lang, terwijl omstanders hem en zijn collega's filmden. Floyd is volgens de lijkschouwing echter niet door verstikking om het leven gekomen, maar er speelde ook een reeks van factoren inclusief medische problemen van Floyd.

De beelden ontketenden een storm van protest tegen politiegeweld in heel de VS, waar in zeker 140 plaatsen sinds woensdag is betoogd. In veel grote steden zijn de betogingen uitgelopen op plunderingen, brandstichting en vernielingen, ook pal voor het Witte Huis in Washington. In meer dan twintig staten zijn de onlusten zo ernstig dat de nationale garde is ingeschakeld om de orde te herstellen.

Gevangenis

Chauvin is sinds zijn arrestatie al twee keer elders ondergebracht. Hij is volgens plaatselijke autoriteiten nu naar een grote gevangenis 35 kilometer ten oosten van Minneapolis gebracht. Dat zou onder meer zijn gebeurd wegens zorgen over de verspreiding van het coronavirus in bepaalde detentiecentra in de staat Minnesota.

De drie andere agenten die bij de arrestatie betrokken waren, zijn onlangs ook ontslagen. Alleen Chauvin wordt voor de dood van Floyd vervolgd. De familie van het slachtoffer hoopt dat ook de andere agenten nog aangeklaagd worden.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

39 minuten geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

1 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

1 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

4 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

6 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

10 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

11 uur geleden